Müzikonair Resul Dindar Sahnesine Sahip Çıktı! | Müzikonair
GündemSosyal

Resul Dindar Sahnesine Sahip Çıktı!

13 Ağustos’ta Arhavi’de gerçekleşen festivalde sahne alan Resul Dindar ve Demet Akalın arasında tartışma çıktı. Sahnesinin erken bitirilmesini isteyen Resul Dindar sahnesine sahip çıktı.

13 Ağustos’ta Arhavi’de gerçekleşen festivalde sahne alan Resul Dindar ve Demet Akalın arasında tartışma çıktı.
Sahnesinin erken bitirilmesini isteyen Resul Dindar sahnesine sahip çıktı.

Bir sanatçı sahnedeyken sahneye müdahale eden Demet Akalın’a tepkiler büyüyor… Sahneden inmezse elektriklerin kesileceğini söyleyenlere karşı, Ben buranın çocuğuyum diyerek, dinleyicisine memleketine sahip çıkan Resul Dindar sahnesinin finalinde “Kazım Koyuncu” yu anarak “Ben sadece ben olmak istiyorum” şarkısını söyleyerek alkışlar eşliğinde sevenlerine veda etti…

Resul Dindar’ın olaylara dair açıklaması da bu şekilde:

Bu yıl 49. su düzenlenen Uluslararası Arhavi Kültür Sanat Festivali programında 13 Ağustos pazar günü saat 20:30’da başlaması planlanan konserim, festival programının geç başlamasıyla 21:00’a alındı, akıştaki aksaklıklardan dolayı da 21:20’de sahneye çıkabildim, daha bir saat sahne yapmışken saat 22:20 itibariyle sahnemi bitirmem gerektiği, 22:30’da Demet Akalın sahneye çıkmazsa, gideceği ve sahne almayacağı söylendi ve dakika dakika baskı yapıldı, olayı aynı olduğu şekilde mikrofondan da söyledim.Sahneyi uzatan ben değildim henüz 1 saat olmuşken sahnemi bitirmem istendi ben de buna karşı doğal sahne süremi kullanmak istediğimi söyledim, sahne anında “in” diye baskı yapılması, inmezsem farklı yaptırımlar uygulanacağının söylenmesi bana ve sahne ekibime yapılan büyük saygısızlıktır, ben kimsenin yazdığı gibi sahne süremi uzatmadım aksine sahne sürem dolmadan erken bitirmemi isteyerek benim sahneme yakışıksız müdahaleler yapıldı.

Ben de bana bildirilen tam saatinde sahneye çıkmak istedim, 20:00 itibariyle de kuliste sahne sıramı bekledim fakat bu tür büyük çaplı festivallerde program akışındaki sarkmalar olağandır.Bu sebepledir ki benden önce sahne alan ekibe bitirin diye baskı yapmadım, yapmam, sahne sürelerinin bitmesini bekledim elbette.

Benim için bu kadar kıymetli olan bir festivalde böyle bir olay yaşandığı için kendi adıma çok üzgünüm…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)