RadyoUlusal

‘Rock Fm Geri Dönsün’ Kampanyası Başlatıldı

Türkiye’nin ilk ve tek Rock müzik yayını yapan radyosu Rock Fm, geri mi dönüyor? Mainstream, Alternative, Metal, Punk ve Rock klasikleri gibi geniş yelpazede Rock yayını yapan radyo ile ilgili son olarak Metehan Mert Çakır, sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Metehan Mert Çakır, geçtiğimiz yıllarda dinleyicilerine veda eden Rock Fm’in isim hakkını almak için harekete geçti. Ünlü radyocu daha önce genel yayın yönetmenliğini yaptığı Rock Fm için kampanya oluşturdu. İnternet üzerinden açılan fon hesabına dinleyici bağışları çığ gibi büyüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Gitassi Medya bünyesinde yayın yapan Rock Fm’in satıldığı, yayın hayatına internet üzerinden devam edeceği açıklanmıştı.

Konuyla ilgili son olarak Metehan Mert Çakır, sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Ünlü radyocu paylaşımında “Bir fon oluşturup Rock FM’i satın alalım mı? Yeterli parayı toplarsak gider isteriz babasından…” ifadelerini kullandı.

Rock dinleyicisini sevindiren fikir sonrası Rock Fm için fon oluşturuldu. Rock Fm’in dinleyici kitlesi ve müzikseverlerin bağışları için bir internet sitesi üzerinden kampanya oluşturuldu. Sosyal medya üzerinden #rockfmgeridönsün etiketiyle başlatılan kampanyaya müzik camiasından da destek istendi.

  

Konuya Hürriyet yazarı Sinem Vural köşesinde konuyu ele aldı.

İşte köşe yazısının ilgili kısmı;

Radyo programcısı Metehan Mert Çakır, geçtiğimiz günlerde Twitter’da takipçileriyle bir mesaj paylaştı ve konu kartopu gibi yuvarlana yuvarlana çığa döndü.

Kendisini tanımayanlar için küçük bir açıklama yapayım, Rock FM’in son genel müdürü Metehan…
Halen Kent FM’de “Arka Koltuk” programını hazırlayıp sunuyor.
Rock FM’e dönersek… 18 yıl yayın yapan radyo, bir kere isim değiştirdiyse de sonra yine Rock FM oldu. En sonunda başka patronla, başka bir yayın anlayışıyla yoluna devam eden bir frekans haline geldi.
Birçoğumuz radyo dinlemeyi bıraktıysak da dara düştüğümüzde açtığımız birkaç frekanstan biriydi 94.5…
3 yıldır rock müzik yayını yapmayan kanal için geçtiğimiz gün Metehan Mert Çakır bir mesaj paylaştı: “Bir fon oluşturup Rock FM’i satın alalım mı? Yeterli parayı toplarsak gider isteriz babasından…”
Olay birkaç saat içinde Fongogo sitesi üzerinden bir kampanyaya dönüştü.
Hedef rakam 100 bin TL… Şimdiden kampanyayla 16 bin 450 lira toplanmış bile. Siz bu yazıyı okurken rakam artmış olacaktır eminim.
Diyeceksiniz ki bu paralar ne yapılacak? Ona da açılan sayfada açıklama getirmişler. Önce frekansı alan gruptan satın almak için uğraşacaklar, sonra yeniden Rock FM adını verecekler.
Daha sonrasında karasal yayın hakkını alacaklar.
Destekçiler süreç boyunca mail’le bilgilendirilecek. Eğer hedeflenen rakam toplanamazsa, bağışlar hesaplara iade edilecek.
Yani katılırsanız Rock FM’in dönme ihtimali var ama hedefe ulaşamazlarsa bir kaybınız da olmayacak.
Özetle, rock müzik çalan bir radyonun dönüşü adına ufak da olsa bir umut ışığı yandı.

Kaynak: Hürriyet | Sinem Vural

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu