Müzikonair RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu: TikTok Kullanmayanların Oranı Yüzde 7 | Müzikonair
GündemSosyalVitrin

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu: TikTok Kullanmayanların Oranı Yüzde 7

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, çocukların sosyal medya bağımlılığının arttığını belirterek TikTok kullanmayanların oranı yüzde 7'dir dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, çocukların sosyal medya bağımlılığının arttığını belirterek ” Araştırmaya konu olan örneklemden TikTok kullanmayanların oranı sadece yüzde 7. Uygulamayı kullananlardan kendi videolarını yapıp paylaşanların oranı ise yüzde 66’dır” dedi.

Sosyal medya üzerinden bir araştırmayı paylaşan İbrahim Uslu şunları kaydetti;

Çocuklar PS4, Xbox gibi oyun konsollarında oyun oynamayı ve çoklu ekran görüntülerini (Discord) iletişim kurmanın bir yolu olarak görmekteler. TikTok bu dönemde en popüler sosyal medya uygulaması konumundadır. Her gün birkaç saatini bu uygulama karşısında geçiren çocuklar TikTok için ‘zaman öldürmenin (to kill time) en iyi yolu’ ifadesini kullanmışlardır. Çoğunlukla kendi içeriklerini uygulamaya yüklemeyi tercih eden çocuklar, bazı durumlarda ise platformda meşhur olan (TikTokker) kişilerin içeriğini kopyaladıklarını belirtmişlerdir. Araştırmaya konu olan örneklemden TikTok kullanmayanların oranı sadece yüzde 7. Uygulamayı kullananlardan kendi videolarını yapıp paylaşanların oranı ise yüzde 66’dır.’

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu