Müzikonair Rüzgar Nedeniyle Yapılmayan Konserle İlgili Melike Şahin Cephesinden Yeni Açıklama | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Rüzgar Nedeniyle Yapılmayan Konserle İlgili Melike Şahin Cephesinden Yeni Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen Melike Şahin konseri rüzgar gerekçesiyle yapılmamıştı. Melike Şahin ve İBB tarafından yapılan açıklamanın ardından Melike Şahin'in menajerlik şirketinden yeni bir açıklama yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenlediği öğretmenlere özel konserde sahne alacak olan şarkıcı Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmadı. Saatlerce konser alanında bekleyen öğretmenler şarkıcıya tepki gösterdi. Melike Şahin ve İBB tarafından yapılan açıklamanın ardından Şahin’in menajerlik şirketinden yeni bir açıklama yapıldı.

Açıklama şu şekildeydi;

“Bu açıklama İBB Kültür’ün sosyal medya hesaplarından konuya dair yaptığı paylaşımın ardından  zorunlu hale geldiği için, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır” diye başlayan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Temsilcisi olduğumuz Melike Şahin’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde dün akşam Feshane’de gerçekleşmesi planlanan konseri için günün erken saatlerinden itibaren konserin yapılabilmesi için ekipçe elimizden geleni yaptık.

Gün boyunca belirli sürelerle 70-80 km arasında anlık vuruşlarla ortaya çıkan şiddetli rüzgarların; sahnede bulunan ekipman, ışıklar, led ekran ve en önemlisi ana yapıyı bile sallayacak noktaya getirmesi,hem seyirciyi hem de sahnede bulunan ekibi tehlikeye atabilecek riskteydi.

Hiçbir konserin insan hayatından önemli olmadığını düşünerek saat 16.00’da konseri ileri bir tarihe erteleme kararımızı ilgili yetkililerle paylaştık. Bu bağlamda konseri dinlemeye gelen müzikseverlerin geç bilgilendirilmiş olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Konserin ertelenmesi kararımızı hiçe sayarak bu bilgiyi, bu denli geç açıklayan ve konsere gelen dinleyicilerin mağduriyetini daha da artıran yüklenici firma yetkililerini ve İBB Kültür Sanat Daire Başkanlığı’nın alandaki temsilcilerini hem sanatçımız Melike Şahin’i hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni zor duruma düşürdükleri için kınıyoruz.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)