MüzikMüzik HaberVitrin

Şanışer: Ekonomik Kriz Konserleri De Etkiliyor

Rap şarkıcısı Şanışer, BirGün gazetesine verdiği röportajda projeleri, Hiphop kültürü ve müzik sektörü hakkında konuştu. 

Rap şarkıcısı Şanışer, BirGün gazetesine verdiği röportajda projeleri, Hiphop kültürü ve müzik sektörü hakkında konuştu.

Kriz Konserleri Etkiliyor

Pandemi, deprem, siyaset gibi faktörlerin konserlere etkisinden bahseden Şanışer, “Söylediğin her şeyin yanında bir de bir türlü ekonomik olarak da belimizi doğrultamıyoruz. Acayip bir krizin içindeyiz. O da konserleri etkiliyor tabii. Bunun yanı sıra sürekli negatif bir iklimin içinde olmanın sonucunda insanların eğlenmeye ne parası ne de hali var. Ama bir yandan da tabii konsere gelenler çok mutlu oluyor” dedi.

Müziğin Niteliği Hakkında Yorum Yapma Hakkını Kendimde Görmüyorum

Rap müziğin son yıllarda ön plana çıkması hakkında düşüncelerini paylaşan şarkıcı, şu ifadelere yer verdi: “Rapin şu anda Türkiye’de geldiği yer bizim 15 senelik bir hayalimiz. Dolayısıyla inanılmaz bir şekilde mutluyum. Şu anda popüler olan müziğin niteliği hakkında yorum yapma hakkını kendimde görmüyorum. Bizim yaptığımız müziğin ana akımı olması beni çok mutlu ediyor”

Hiphop kültüründe yer alan sataşmayı artık bıraktığını belirten Rapçi, şu cümleleri kurdu: “Bizim kültürün içinde böyle bir şey var. Daha genç olduğum dönemlerde içerisinde bulunmaktan keyif de aldığım bir şeydi. Ama belli bir yaşa geldikten sonra artık savaşılacak şeyin kişiler değil de daha büyük bir şey olduğunu fark ettim. Sistem… O noktadan sonra kişisel husumet yaşamamaya, bana gelen laflara cevap vermemeye özen gösteriyorum açıkçası”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu