Seçil Gür: Bir Tarzın Temsilcisi Olmadığım Her Türlü Müziği İyi İcra Ettiğimi Düşünüyorum -
RöportajlarSanatçı Röportajı

Seçil Gür: Bir Tarzın Temsilcisi Olmadığım Her Türlü Müziği İyi İcra Ettiğimi Düşünüyorum

Türk Pop Müziğinin sevilen ismi Seçil Gür, Müzikonair'dan Alper Ergez'in sorularını yanıtladı. Ünlü isim hayatından, kariyerinden ve projelerinden bahsetti.

Türk Pop Müziğinin sevilen ismi Seçil Gür, Müzikonair’dan Alper Ergez’in sorularını yanıtladı. Ünlü isim hayatından, kariyerinden ve projelerinden bahsetti.

Merhaba Seçil Hanım MüzikOnair’a hoş geldiniz. Müziğe olan ilginiz nasıl başladı?

Hoşbuldum teşekkür ediyorum. Müziğe olan ilgim demeyelim de çok küçük yaşlarda dinlediğim her şarkıyı insanların takdir ettiğini hissettiğim anda yeteneğimi keşfetmek diyebilirim. 2 yaşında yetişkin gibi şarkı söylermişim (annemin yalancısıyım) Bu bana Allah’ın lütfu ve şükrediyorum.

Müzik tarzınızı nasıl değerlendiriyorsunuz. Kendinizi müzik alanında nerede görüyorsunuz?

Dinleyicilerimle bir araya geldiğim ilk günden beri söylediğim ve arkasında durduğum bir tarzım var. Bir tarzın temsilcisi olmadığım, her tür müziği iyi icra ettiğimi düşünüyorum, kalbimle enerjimin tuttuğu her şarkıyı da dinleyicilerimle paylaşıyorum. Bu pop olur, arabesk, jazz ya da rock. Müziğin her türünü seviyorum ve farklı türden müzik dinleyen insanlarla buluşmak bana keyif veriyor.

Sezen Aksu hayranı olduğunuzu biliyoruz. Peki bir Sezen Aksu şarkısını cover okumayı düşünüyor musunuz ?

Sezen Aksu’ya hislerim hayranlıktan öte omzuna yaslandığım ve yol aldığım bir melek, onunla emeklemeye başladım ve yürümeyi öğrendim. Bir değil bütün şarkılarını söylemek isterim. Cover değil de yorumlamayı arzu ederim.

Peki biraz da yeni çalışmalarınız üzerine konuşalım dilerseniz. “Sen Yakıştı” isimli çalışmanız ile müzikseverlerle buluştunuz. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ? Hazırlık sürecinizden biraz bahsedebilir misiniz?

‘Sen Yakıştı’ daha önce hissiyatı bakımından diğer şarkılarımın aksine oldukça pozitif bir şarkı. Bestelerimin çoğunlukla hüzünlü ve melankolik bir yapısı var. Bu şarkının sözü müziği arkadaşım Sezgi Erciyes’e ait, benimle paylaştığı gün sıkıntılı günleri ardında bırakan pozitif mi pozitif melodi ve sözler beni çok heyecanlandırdı. Aranje aşamasında sevgili Osman Çetin’e emanet ettik şarkımızı ve harika bir iş çıktı.

Yeni şarkınız ‘’Sen Yakıştı’’ya gelen yorumlardan memnun musunuz?

Ben yaptığım çıkardığım her projemi gururla paylaşıyorum. Dinleyicilerime ulaşabildiğim ölçüde harika tepkiler aldım tabi.

İzleyicilere adeta renkli bir görsel şölenin sunulduğu klip çekimleriniz nasıl geçti? Barbie stilini ve güzellik anlayışını yansıtan özgün sahnelerin yer aldığını görüyoruz. Neler söylemek istersiniz?

Bir proje çıkarırken sevdiklerinle bir araya gelmek çok önemli. Benim için sevgili İdil Dizdar ve Said Dağdeviren çok değerli ve tabi sevgi bağımız dışında yaptığı işlere inanılmaz saygı duyduğum iki muhteşem isim. Barbie fikri tamamen set günü gelişti ve İdil Dizdar’dan geldi, sonra yapay zeka ile bir şeyler yapacağım sesleri duyuldu. Said Dağdeviren’den harika bir iş çıktı. Özellikle çocukların ilgisini çok çekti. Gerçekten güzel mi güzel bir iş oldu.

Özel hayatınızla ilgili çok şey yazıldı çizildi. Hatta reklam olduğunu bile söyleyenler oldu. Son kez konuşacak olsanız özel hayatınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

Geçmişle ilgili konuşacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Gözüm gönlüm gelecek güzel günlerde olsun.

Kendinize belirlediğiniz mesleki bir hedef var mı?

Hedefim hep daha çok kişiye ulaşabilmek şimdilik hedefim 80 milyon.

Çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Hobileriniz, ilgi alanlarınız var mı ?

Pandemiden önce kendine güzel zamanlar yaratan bol bol yürüyüş yapan Seçil şimdilerde 500 metre mesafede taksiye biniyor, ama güzel haber bu aralar biraz spor yapmaya başladım, umarım devamı gelir.

Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Kıymet verip bu güzel sohbetimize dahil olan ve beni takip eden tüm arkadaşlarıma kocaman sevgilerimi gönderiyorum, dilerim bir gün bir yerde buluşuruz. Müzikonair ailesine de çok teşekkür ediyorum, sevgiler.

 

Röportaj: Alper Ergez | MüzikOnair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)