GündemSosyalVitrin

Selim Gülgören Meslektaşlarına Sitem Etti: Sanatçılar Nerede? Bebekler Ölüyor!

Şarkıcı ve müzisyen Selim Gülgören İsrail'in Gazze'ye saldırılarına sessiz kalan meslektaşlarına Instagram hesabından sert çıkışlarda bulundu.

Şarkıcı ve müzisyen Selim Gülgören, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına sessiz kalan meslektaşlarına Instagram hesabından sert çıkışlarda bulundu.

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu yüzlerce kişi hayatını kaybetti. İsrail güçleri, akşam saatlerinde Gazze’de bir hastaneyi hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı, hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Filistin Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı “savaş suçu” olarak nitelendirdi. Hamas ise “Bu bir soykırımdır” ifadesini kullanırken Tel Aviv’e roket saldırısı düzenledi. İsrail saldırıyı Gazze’deki başka bir grubun yaptığını iddia etti. Saldırının ardından Filistin’de 3 günlük yas ilan edilirken, Hizbullah İsrail’e karşı öfke günü ilan etti.

İnsanlık suçu olarak nitelendirilen saldırılar devam ederken Türkiye’den de pek çok kişi tepkilerini dile getirdi. Bu tepkilerden bir tanesi de şarkıcı Selim Gülgören’den geldi.

Selim Gülgören, saldırılara sessiz kalan, tepki göstermeyen meslektaşlarına sert çıkışlarda bulundu. Gülgören, ”Bu caniliğe dur demeyen hangi arkadaşım varsa hepsini takipten çıkacağım. Binlerce lira verip konserlerine gittiğiniz o sanatçılar nerede? Bebekler ölüyor. Bütün sanatçı dostlarıma, oyuncu arkadaşlarıma kim varsa tanıdığım, tanımadığım. sesleniyorum. Bu katliama dur diyelim. Sesimizi yükseltelim. Ne kadar çok paylaşırsak, sesimizi yükseltirsek mutlaka bir şeyler olur. Dünya genelinde yabancı insanlar bile sesini yükseltiyor. Yalvarıyorum”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu