Serdar Ortaç İsterse Edis & Gülşen Düetini Durdurabilir! -
GündemSosyal

Serdar Ortaç İsterse Edis & Gülşen Düetini Durdurabilir!

MüzikOnair Köşe yazarı Özcan Beylan, son günlerde yayınlanan Edis & Gülşen 'Sor' düeti hakkında çarpıcı bilgiler verdi. İşte o yazı..

MüzikOnair Köşe yazarı Özcan Beylan, son günlerde yayınlanan Edis & Gülşen ‘Sor’ düeti hakkında çarpıcı bilgiler verdi. İşte o yazı..

Müzikonair Gülşen ve Edis’in İnstagram hesaplarını inceledi. Ve görünen o ki bu iki sanatçı son çıkardıkları single olan “Sor” şarkısını dinleyiciyi yanıltarak yeni bir şarkı gibi sunmaya çalışıyorlar. Bir kere bu dinleyiciye karşı yapılan bir saygısızlık. Bu birincisi asıl konuya gelelim.

“Sor” Serdar Ortaç tarafından yabancı bir müzik üzerine yıllar önce Türkçe sözler yazılarak söylenmiş bir şarkı. Ayrıca yakında yayınlanacak Serdar Ortaç Şarkıları 2 tribute ( Saygı ) albümünde yer alacak bir şarkı. Ancak her iki sanatçı da Serdar Ortaç’tan hiç bahsetmedikleri gibi aranjörden , mix yapandan , yönetmenden vb emek veren kişilerden de paylaşımlarında hiç bahsetmiyorlar. Böyle yaparak bir kere Serdar Ortaç’a saygısızlık ediyorlar. Emek verenlere saygısızlık ediyorlar. Ne kadar kendilerini beğenmiş ve kibirli olduklarını ortaya koyuyorlar. Serdar Ortaç sevenlerini kızdırıyorlar. Bütün bunların sonucunda da iki gündür Spotify’da bir türlü ivme kazanamıyorlar. O kadar ki şarkıcı olmayan Dilan Polat’ın enerji şarkısını bile geçemiyorlar.

Edis’in bu şarkının PR’ını yapan Bernaylafem şirketine sesleniyoruz. Basında sürekli olumsuz haberler çıkıyor. Artık bu sanatçıları uyarınız. Yaptığınız doğru değil diye anlatınız. Ve bir hukukçudan görüş alınız. Serdar Ortaç sadece şarkısının maddi haklarını devretti manevi haklar devredilemez. Bu yaşananlardan sonra yaptıkları bu saygısızlık nedeniyle şarkıyı durdurabilir.

Hep birlikte ne yapıyorsunuz Allah aşkına hepinizi kibir ve kendini beğenmişlik mi esir aldı? Bir uçuruma doğru gidiyor bu iş. Fanta turnelerinde Serdar Ortaç fanları Edis karşıtı pankartlar açarsa şaşırmayalım. Haydi Bernaylafem Edis’in çalışanları olarak bir şey diyemiyorlar. Fanta’da umarız akıllı birileri çıkar da ya bu kadar para verdik sana bu tip şeylerden kaçın diye Edis’i uyarır. Dost acı söyler.

Özcan Beylan | MüzikOnair

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)