Müzikonair Sertab Erener, Öykü Karayel ve Can Bonomo’dan ‘İyiliğe Ninniler’ | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Sertab Erener, Öykü Karayel ve Can Bonomo’dan ‘İyiliğe Ninniler’

Ninni albümü çıkaran Sertab Erener, Öykü Karayel ve Can Bonomo ile birlikte 'İyiliğe Ninniler' projesi lansmanına katıldı.

Bepanthol Baby’nin düzenlediği ‘İyiliğe Ninniler’ projesi lansman toplantısı, markanın yüzleri olan Sertab Erener, Öykü Karayel ve Can Bonomo’nun katılımıyla Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirildi.

Albüm Gelirleri AÇEV’e bağışlanacak 

Ebeveynler ve bebeklerin hayatlarına ninniler yoluyla ulaşmayı amaçlayan proje için Sertab Erener bir ninni albümü hazırladı. Sanatçı, bebeklere uykusunda eşlik etmeleri için seslendirdiği ninnilerde empati, eşitlik gibi değerleri arttırmak amaçlı küçük değişiklikler yaparak yeniden yorumladı. Melodilere sadık kalınarak hazırlanan albümün tüm dinlenme gelirleri ise AÇEV’in Anne ve Baba Destek Programları’na bağışlanacak.

“Dünyada Bırakmak İstediğim İzle Doğru Orantılı” 

Ninnilerin bebeklerin gelişimi için önemine vurgu yapan Sertab Erener, “Yazı bulunmadan önce dahi bebekler ninniler eşliğinde uyuyordu. Bu zamansız eserleri yeniden yorumlayarak bebeklerin bu ninnileri benim sesimden dinleyeceği bir çalışma yapmak dünyada bırakmak istediğim izle de doğru orantılı.” dedi.

Projenin parçası olmaktan gurur duyduğunu belirten sanatçı, “Ayrıca değişen dünyanın gerçeklerine de uygun olarak düzenlenmeleri fikrine ilk başından itibaren çok sevdim. Bu projenin bir parçası olmak, ebeveynlerin ve bebeklerin hayatında her anlamda iyiliğe odaklanan böyle bir çalışmaya katkı sağlamak beni çok mutlu ediyor. Ninnilerin keyifle dinleneceğini umuyorum” dedi.

Can Bonomo ve Öykü Karayel İle Düet 

Sertab Erener, ninni albümünde “Fış Fış Kayakçı” şarkısını Can Bonomo ile düet yaparak seslendirdi. Albümde ayrıca Öykü Karayel de “Benim Annem Güzel Annem” şarkısı ile yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu