Ana Sayfa » Müzik » Sıla’nın “Karanfil” Klibine RTÜK Engeli!

Sıla’nın “Karanfil” Klibine RTÜK Engeli!

oduller-reklam-banner

Ünlü şarkıcı Sıla’ya geçtiğimiz yıl “Karanfil” adlı şarkısında sigara içmeye özendirdiği gerekçesiyle dava açılmıştı. Prof. Dr. Orhan Kural tarafından açılan davayla ilgili yeni bir olay yaşandı.

YouTube’da milyonlarca kişi tarafından izlenen klip için Prof. Dr. Orhan Kural “Kafalarına sigarayı yerleştiriyor” demişti. Kural’ın şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konuyu Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı’na iletti. Bakanlık ise şarkıda “alkol ve tütün ürünlerinin kullanımını özendirici ifadeler kullanıldığını” öne sürerek RTÜK’e başvurdu.

İlgili Haber: Sıla’ya Şok Sigara Davası

RTÜK’TEN AÇIKLAMA

Tüm bunların üzerine harekete geçen RTÜK, Sıla’nın geçtiğimiz yıla damga vuran “Karanfil” adlı klibini kaldırdı. RTÜK, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sıla Gençoğlu isimli sanatçının ‘Karanfil’ isimli klibinin yayından kaldırılması hususunda medya hizmet sağlayıcılarla yapılan görüşmeler sonucunda, söz konusu video yayından kaldırılmıştır.”

ESİN ÖVET: “NEYİM BEN KAFASIZ MI?”

Bu olayın üzerine bazı sosyal medya kullanıcıları Sıla’nın şarkısını sigara kullanımına özendirici bulmadığını ifade etti. O kişilerden gazeteci Esin Övet “Neyim ben kafasız mı” diyerek sert çıkış yaptı:

“Şarkılarda geçen özendirici olaylar bir beni mi etkilemiyor? Sıla’nın Karanfil şarkısını hiç o açıdan dinlemedim. Neyim ben kafasız mı?”

Sıla’nın “Karanfil” Klibine RTÜK Engeli!

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani