Müzikonair Simge Dünyaca Ünlü Alman Müzik Grubu Schiller İle Konser Verecek | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Simge Dünyaca Ünlü Alman Müzik Grubu Schiller İle Konser Verecek

Simge Sağın, dünyaca ünlü Alman müzik grubu Schiller ile işbirliği yaparak 13 Nisan'da Vokswagen Arena'da unutulmaz bir konser verecek.

Simge Sağın, dünyaca ünlü Alman müzik grubu Schiller ile işbirliği yaparak 13 Nisan’da Vokswagen Arena’da unutulmaz bir konser verecek.

Grubun kurucusu Christopher von Deylen ve Simge, konser öncesi bir araya gelerek hazırlıklara başladı. Christopher von Deylen, Simge’nin sesine ve şarkılarına hayran olduğunu ifade ederken, Simge ise yıllardır dinlediği ve çok sevdiği Schiller grubuyla birlikte sahne alacak olmanın heyecanını yaşadığını belirtti. Christopher, Türkiye’ye olan sevgisini ve İstanbul’a duyduğu hayranlığı dile getirerek, Almanya’daki herkese Türkiye’yi ziyaret etmeleri gerektiğini vurguladı.

CHRISTOPHER: ‘SİMGE’Yİ DİNLERKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR’

 Simge’nin sesine ve şarkılarına hayran olduğunu söyleyen Christopher, kendisiyle tanışmasını anlattı. Konser için gittiği Tahran’da araçta şoförün ‘Yankı’ şarkısını açtığını ve o anda tüylerinin diken diken olduğunu belirten sanatçı ‘Duyduğum sesi şoföre sordum ve Simge olduğunu öğrendim. İran’da da kendisini çok seviyorlar. Ben de şarkılarını çok seviyorum. Organizatörlere buradaki konserimde Simge ile sahne almak istediğimi söyledim. Onunla aynı sahneyi paylaşacağımız için çok mutluyum’ dedi.

SİMGE ‘SCHILLER’İN ALBÜMÜNDE ŞARKI SÖYLEYECEĞİM’

 Schiller grubunu yıllardır dinlediğini ve çok sevdiğini söyleyen Simge ise Christopher’ın İran’da yaşadığı anın kendisini çok duygulandırdığını ve ağladığını belirtti. Sanatçı, ileride Schiller’in albümlerinde şarkı söyleyeceğini ve Almanya’da da birlikte konser yapabileceklerini açıkladı.

CHRISTOPHER: TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVİYORUM, İSTANBUL, EŞSİZ BİR GÜZELLİKTE

Toplantının sonunda Türkiye’ye olan sevgisini anlatan Alman sanatçı, İstanbul’a ise  hayran olduğunu ve Almanya’da herkese Türkiye’ye gitmeleri gerektiğini söylediğini belirtti. Sanatçı, önümüzdeki günlerde biletleri satışa çıkacak olan konserde İstanbul’a özel şovlar hazırladıklarının ve müzikseverlere görsel bir şölen yaşatacaklarının altını çizdi.

Simge hakkında;

Simge Sağın, Türk pop müziği şarkıcısı ve söz yazarıdır. 1 Ağustos 1981’de İstanbul’da doğmuştur. Müzik kariyerine 2000’li yılların başında başlayan Simge, ilk albümünü 2007 yılında çıkarmıştır. Ancak geniş kitleler tarafından tanınması ve popülerliğini artırması, 2016 yılında çıkardığı “Yankı” albümüyle olmuştur. Bu albümde yer alan “Miş Miş” şarkısı büyük ses getirmiş ve Simge’nin müzik kariyerinde dönüm noktası olmuştur.

Simge, enerjik sahne performansı, güçlü sesi ve hit şarkılarıyla Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri haline gelmiştir. Kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve başarılı şarkılar üretmiştir. Özellikle “Üzülmedin mi?”, “Öpücem”, “Ben Bazen”, “Prens & Prenses” ve ”Aşkın Olayım” gibi şarkıları popülerlik kazanmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu