Müzikonair Sinan Akçıl Cumhuriyet’in 100. Yılı İçin Hazırlanan Marşları Eleştirdi: Sonuç Yine Zorlama! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Sinan Akçıl Cumhuriyet’in 100. Yılı İçin Hazırlanan Marşları Eleştirdi: Sonuç Yine Zorlama!

Ünlü müzisyen Sinan Akçıl, Cumhuriyet'in 100.yılı dolayısıyla hazırlanan marşları eleştirdi. Neden marş hazırlamadığına da yanıt veren ünlü besteci ''Bence zorlamayalım arkadaşlar'' ifadesiyle dikkat çekti.

Ünlü müzisyen Sinan Akçıl, Cumhuriyet’in 100.yılı dolayısıyla hazırlanan marşları eleştirdi. Neden marş hazırlamadığına da yanıt veren ünlü besteci ”Bence zorlamayalım arkadaşlar” ifadesiyle dikkat çekti.

Cumhuriyet’in 100. yıldönümünde Tarkan, Norm Ender, Kıraç gibi pek çok sanatçı marş hazırladı. Hazırlanan marşları takdir eden ve paylaşanların yanı sıra beğenmeyenler ve eleştirenler de oldu. Sinan Akçıl da konuyla ilgili yorumunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Ünlü müzisyen, ”Maalesef yeni yapılan marşlarla ilgili şunu söylemek zorundayım…” sözleriyle başlayan paylaşımına ”Yine çok uğraşmış arkadaşlarımız ama sonuç yine zorlama” dedi.

Akçıl paylaşımına şunları da ekledi;

TRT benden şarkı istediğinde Düm Tek Tek’i yazdım çünkü o basit bir formül, popüler kültüre geçici bir hizmetti ama marş başka bir şey sahicilik ve ciddi bir yaşanmışlık gerektirir.kısacası bence zorlamayalım arkadaşlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)