MüzikMüzik Haber

Sinan Özen: Playback Yapamıyorum, Utanıyorum!

Sanat hayatında 40 yılı geride bırakan Sinan Özen, verdiği röportajda, playback konusuna değindi. Playback yapamadığını söyleyen ünlü şarkıcı, ''Playback yapma konusunda utanıyorum'' dedi.

Sanat hayatındaki 40’ıncı yılı geride bırakan Sinan Özen, Beşiktaş’ta bulunan müzik stüdyosunun kapılarını önceki gün gazetecilere açtı.

Kariyerinden, playback’e kadar birçok farklı konuya değinen ünlü isim; minik kızı Neva’nın sağlık durumu hakkında da bilgi verdi. Şarkıcı, sevenlerinden dualarını eksik etmemelerini istedi. Son teklisi ‘Suç Mahallini’ ile beğeni toplayan Sinan Özen, sözü Hakkı Yalçın’a, müziği ise Farrukh Satimov’a ait olan şarkıya gelen yorumlardan memnun olduğunu söyledi. Sinan Özen, “Bu eserlerin hepsinde yaşanmışlıklar var. Hepsi karşılıklı alınan duyguların paylaşımı.Şarkılarımda her zaman bir hikâye olsun istiyorum. Dinleyen de kendinden bir şey yakalasın” diye konuştu.

YouTube’daki Tıklanmalar Gerçek Değil

Sinan Özen, YouTube’daki tıklanmaların gerçek değer ifade etmediğini söyledi. Sokaktaki halkın gerçek değer olduğunu vurgulayan şarkıcı, “Sokağa çıktığınızda insanlar ‘Dün akşam sizi izledik, çok güzeldi’ dediği zaman daha başka bir şeye bakmaya gerek yok. Algı yaratmak adına birtakım manipülasyonlar olabilir. Ben sahiciliği sevdiğim için sahici olmak daha doğru. İyi işin sokakta her zaman karşılığı vardır. Oradaki rakam gerçek değer değil. Ben şarkıya ve totale bakarım. Bugüne kadar yaptığımız single’larda çok güzel çizgide gidiyoruz. Bundan son derece memnunum” ifadelerini kullandı.

Playback konusunda da konuşan ünlü şarkıcı, ”Playback yapmaktan utanıyorum” sözleriyle dikkat çekti.

Sinan Özen şu sözleri kaydetti;

Playback… İnsanoğlusun sesin her gün iyi olmayabilir, hasta olabilirsin yapılabilir. Şu da var yalnız. Büyük stadyumlarda konserlerdeki ses sisteminden sıkıntılar yaşanabiliyor. Yalnız ne olursa olsun ben playback yapamıyorum. Açıkçası playback yapma konusunda utanıyorum. Bunu hocalarımız görse bizi konservatuarda döverlerdi. ‘Seni bugünler için mi yetiştirdik?’ derlerdi. Sesin çıktığınca canlı okumayı tercih ediyorum. Dinleyenin de playbackten keyif aldığını zannetmiyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu