Spotify CEO'su Daniel Ek: Yapay Zekanın Ürettiği Müzikleri Yasaklama Planımız Yok -
MüzikMüzik Haber

Spotify CEO’su Daniel Ek: Yapay Zekanın Ürettiği Müzikleri Yasaklama Planımız Yok

Spotify'ın CEO'su Daniel Ek, yapay zeka (AI) tarafından üretilmiş müziklerin tamamen yasaklanması gibi bir planlarının olmadığını belirtti.

Spotify’ın CEO’su Daniel Ek, yapay zeka (AI) tarafından üretilmiş müziklerin tamamen yasaklanması gibi bir planlarının olmadığını belirtti. Ek, BBC’ye yaptığı açıklamada müzik yaparken teknolojinin kullanımının geçerli olduğunu ifade etti. Ancak, yapay zekanın gerçek sanatçıların seslerini onayları olmadan taklit etmek için kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

Bu yıl içerisinde, Spotify platformunda Drake ve The Weeknd’in seslerinin yapay zeka tarafından klonlanmış bir şarkıya eklendiği ortaya çıkmış ve bu şarkı platformdan kaldırılmıştı. Ancak, Drake ve The Weeknd’in klonlanmış seslerinin “Heart on My Sleeve” adlı şarkıda kullanıldığından kendilerinin haberi olmadığı belirtilmişti. Söz konusu şarkı, Eylül ayında Spotify ve diğer online müzik dinleme platformlarından kaldırıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)