MüzikMüzik HaberVitrin

Spotify Şarkı Sözleri Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Çevrimiçi müzik platformu Spotify şarkı sözleri özelliğini Türkiye'de de kullanıma sundu. Şarkı sözleri özelliği nasıl kullanılıyor? Yeni eklenti hangi cihazlarda geçerli sizler için araştırdık.

Çevrimiçi müzik platformu Spotify şarkı sözleri özelliğini kullanıma sundu. Daha önce uygulamaya eklenen şarkı sözü eklentisi Türkiye’deki kullanıcılar için bugünden itibaren hizmet vermeye başladı. Uygulama içerisindeki eklenti çalınan şarkıyla eş zamanlı olarak şarkı sözlerini de dinleyicilere sunuyor.

Geçtiğimiz yıl şarkı sözleri özelliğini platformuna ekleyen Spotify şarkı sözleri özelliğini bu özelliğini 4 ülspotifykede kullanıma açmıştı. Daha sonra 26 ülkeye bu özelliğini sağlayan uygulama, nihayet Türkiye ve diğer ülkelerdeki kullanıcıları için de şarkı sözleri özelliğini devreye soktu.

Şarkı Sözleri Özelliği Kullanımı

Hem ücretsiz kullanıcılar için hem de premium kullanıcılar için kullanıma sunulan özellik, iOS ve Android cihazlarda, Android TV, Fire TV, Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast dahil olmak üzere akıllı TV‘lerde ve Playstation 4, Playstation 5 ve XBox One dahil olmak üzere oyun konsollarında kullanılabilecek.

Müjdeyi Twitter aracılığıyla veren şirket, bu özellik için Musixmatch ile iş birliği yaptı. Spotify şarkı sözleri özelliği eklentisini kullanabilmek için şarkının ‘Şu Anda Çalan’ görünümüne dokunun. Açılan pencere ekranı aşağıdan yukarı yönlü kaldırın. Şarkı sözlerini paylaşmak için paylaş seçeneğine tıklayabilirsiniz. Özelliği masaüstü Spotify için kullanmak son derece kolay.  Spotify masaüstü açık konumdayken, ”Şu Anda Çalan” çubuğunda bulunan mikrofon ikonuna tıklayabilirsiniz. Şarkı sözleri şarkı ile eş zamanlı olarak ekrana gelecektir.

Uygulama kısa bir süre önce en iyi müzikleri, tür, ülke, şehir ve sanatçı gibi kategorileri barındıran tüm chart’ları tek bir çatı altında toplayan Spotify Charts’ı kullanıcılarla buluşturmuştu.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.