MüzikMüzik HaberVitrin

Spotify’da Büyük Değişiklikler Yolda!

Spotify, önceki gün gerçekleştirilen Stream On etkinliğiyle uygulamaya gelen yenilikleri açıkladı

Spotify, önceki gün gerçekleştirilen Stream On etkinliğiyle uygulamaya gelen yenilikleri açıkladı. Söz konusu yenilikler, TikTok benzeri akış ve pek çok yeni özelliği içerisinde barındırıyor.

Şirket, gelen yeniliklerin uygulamada bugüne kadar yapılan en büyük değişiklikler olarak tanımladı. Öte yandan daha kişiselleştirilmiş ve etkileşim odaklı bir Spotify sunacak yenilikler, TikTok benzeri bir akışın yanı sıra çalma listelerinde akıllı karışık çalmaya kadar birçok özelliği içeriyor. Gelin bunlardan öne çıkanlara bakalım.

Spotify, uygulamasına TikTok benzeri akışların ekleneceğini duyurdu. “Müzik”, “Podcast’ler ve Programlar” ve “Sesli Kitap” olarak ayrılan bu üç farklı akışa ‘Ana Sayfa’ sekmesinde ekranın üst kısmından ulaşmak mümkün olacak. Bunun ardından da seçtiğiniz içerik türüne göre TikTok benzeri, videoların ağırlıklı olduğu otomatik olarak oynatılan görüntülerin yer aldığı bir akışa ulaşabileceksiniz.

Sesli ve Görüntülü Önizlemeler

Örneğin “Müzik” akışına girdiğinizde aşağı doğru kaydırarak sesli ve görüntülü önizlemeler görebileceksiniz. Bunlar, şarkılarda karşımıza çıkan ve Canvas olarak isimlendirilen kısa videolar olacak. Bunun yanı sıra müzik sekmesinde çalma listeleri ve albümleri de keşfetmek mümkün. Burada gösterilen önizlemelerin tıpkı Instagram’ın “Hikâyeler” özelliği gibi izlenebilmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Beğendiğiniz bir şeyi gördüğünüzde de bu içerikleri kaydetme, dinleme, paylaşma gibi birçok işlevi yerine getirebileceksiniz. Bu akışlarda gezinirken istediğiniz içeriğe girip onu detaylı bir şekilde de keşfedebileceksiniz. Ayrıca platform, şarkı dinlediğiniz sırada bu akışlarda sessiz bir şekilde gezinmenize de olanak tanıyacak.

Bunların yanı sıra “Müzik” akışında yakın zamanda tanıtılan yapay zekâ destekli DJ de eklenecek. Size uygun içerikleri bulmaya yardımcı olan DJ özelliği, şimdilik yalnızca ABD ve Kanada’daki kullanıcılar için çıkış yapacak. Bu özelliğin detaylarına aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.