MüzikMüzik HaberÖzel

Spotify’da Hayrete Düşüren Skandal!

Dijital müzik dinleme platformu Spotify’da editörler can yakmaya devam ediyor. Son olarak rap camiasındaki bazı sanatçıların şarkıları kendilerinden habersiz, izinsizce başka kişilerce Spotify’a yüklendi.

Şarkıları Spotify’a kendisinden habersizce yüklenen rapçi Burry Soprano sosyal medya hesabından isyan yüklü cümleler kurdu. Ünlü rapçi, ”Bunu yapan kişilerin yaşları küçük muhtemelen. Onları buradan uyarmak istiyorum. Ateşle dans ediyorsunuz. Telif davaları çok can yakıcı davalardır. Yüksek tazminatlar ödersiniz. Belli ki yaşlarınız küçük bu tarz şeylere kafa yoruyorsunuz. Davalarla uğraşmak çok kötü biliyorum. Lütfen böyle şeyler yapmayın ve böyle sorunlarla uğraşmak zorunda kalmayın” dedi.

Spotify Buna Nasıl İzin Veriyor?

Şarkıları bir podcast hesabında başka bir isimle yayınlanan bir tek Burry Soprano değil. Ünlü rapçilerden Şehinşah ve Khontkar gibi isimlerin de şarkıları başka bir kullanıcı tarafından yayınlandı.

Popüler çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify’da bu gibi olayların yaşanması sanatçıları ve müzikseverleri hayrete düşürdü. Peki bir sanatçının kendisinden habersiz şarkılarını yükleyerek haksız kazanç elde edilmesi karşısında Spotify yaptırım uygulamıyor mu? Spotify buna nasıl izin veriyor?

Spotify’ın işleyişinde meydana gelen aksaklık sanatçıların emek ve telif mücadelesi ile zıt düştü. Spotify, izin verdiği bu uygulama ile yasa dışı mp3 indirme sitelerini akıllara getirdi.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/mxevW
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.