Müzikonair Suna Yıldızoğlu’ndan Kayhan Yıldızoğlu’na Veda: Soyadını Taşımaktan Onur Duydum… | Müzikonair
GündemSosyal

Suna Yıldızoğlu’ndan Kayhan Yıldızoğlu’na Veda: Soyadını Taşımaktan Onur Duydum…

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi olan Kayhan Yıldızoğlu'nun ölümü sevenlerini derin bir yasa boğdu. Oyuncunun eski eşi Suna Yıldızoğlu da duygularını dile getirdi.

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, 90 yaşında İstanbul’da yaşlılık nedeniyle hayatını kaybetti. Yeşilçam’ın unutulmaz ismi olan Kayhan Yıldızoğlu’nun ölümü sevenlerini derin bir yasa boğdu. Oyuncunun eski eşi Suna Yıldızoğlu da duygularını dile getirdi.

1976 yılında Kayhan Yıldızoğlu ile evlenen ve iki yıl süren bir evlilik yaşayan Suna Yıldızoğlu, eski eşinin soyadını taşımaktan gurur duyduğunu belirtti. İkilinin dostlukları yıllar boyunca devam etti. Kayhan Yıldızoğlu’nun vefat haberi üzerine Suna Yıldızoğlu büyük bir üzüntü yaşadı.

Sosyal medya hesabından duygularını paylaşan ünlü oyuncu, bir fotoğrafın altına şu notu düştü: “İç dünyamı keşfeden insan, ne kadar çok öğrendim senden. Aşk bitince sevgi ve saygıyla dostluğumuz sürdü. Zeki, esprili, kültürlü, bilgili insan, hep soyadını taşımaktan onur duyduğum insan, huzur içinde uyu… Kalbimde, annem ve babam gibi, hep yaşıyor olacaksın.”

Suna Yıldızoğlu, Kayhan Yıldızoğlu
Suna – Kayhan Yıldızoğlu

Kayhan Yıldızoğlu kimdir?

Kayhan Yıldızoğlu, 28 Mayıs 1933’te İstanbul Yeşilköy’de doğdu. 1955 yılında askerliğini yedek subay olarak yapan Yıldızoğlu ardından İstanbul kambiyosunda döviz komiseri oldu. Tesadüfen Muhsin Ertuğrul tarafından çağrıldığı oyunculuk seçmelerinde beğenilince Yıldızoğlu için yeni bir dönem başladı. Yıldızoğlu 1976 yılında Suna Yıldızoğlu ile nikâh masasına oturdu. Çift 2 yıl evli kaldı. Haldun Taner’in yönlendirmesiyle ilk filmini 1966 yılında çeviren Yıldızoğlu, Türk sinemasında genellikle rahip, doktor, komiser gibi yardımcı rollerde oynadı. Tiyatroyu 2015 yılına kadar sürdüren usta oyuncu 300’ü aşkın film ve 1986’dan sonra ‘Selena’, ‘Çiçek Taksi’ gibi birçok televizyon dizilerinde rol aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu