Müzikonair Tamer: Hadise İle Bir Düetim Olsun İsterim | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Tamer: Hadise İle Bir Düetim Olsun İsterim

Tamer yeni şarkısı "Biri Vardı" ve müzik kariyeri hakkında Alper Ergez'e konuştu.

Merhaba Tamer bey MüzikOnair’a hoş geldiniz Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhabalar, ben Tamer. Öncelikle hoş buldum. MüzikOnair ailesine katılma fırsatı verdiğiniz için teşekkürler. Kendime gelince, Yunanistan Batı Trakya doğumluyum ve uzun zamandır Almanya’da yaşıyorum. Spor eğitmenliğinin yanı sıra Uzak Doğu sporlarıyla ve tabii ki müzikle uğraşıyorum.

Müzik hayatınız nasıl başladı?

Çok küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başladım. Aslında babamın evde saz ve gitar çalması beni çok etkilemişti her zaman. Ve yıllar geçtikçe söz ve beste kabiliyetimin olduğunu fark edip bunu profesyonel anlamda düzenleyip müzikseverlerle buluşturmak istedim.

Şimdilerde “Biri Vardı’’ isimli şarkınızla müzikseverlerle buluştunuz. Öncelikle bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ve şuana kadar gelen geri dönüşlerden memnun musunuz?

Evet, “Biri Vardı” isimli şarkımı dinleyicilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şu ana kadar geri gelen tepkiler gayet olumlu ve sevindirici. Çoğu dinleyiciden tam not aldık diyebilirim. Şarkının süpervizörlüğünü ve back vokalini Murat Aziret üstlendi. Sözü ve Müziği bana ait. Düzenlemesi ise sevgili Soner Kıvanç’a. Buradan sizin de aracılığınızla onlara da teşekkür etmek isterim.

“Biri Vardı’’ isimli şarkınızın hikayesinden biraz bahsedebilir misiniz?

Şarkımızın hikayesi… Aslında herkesin gönlünden ya da hayatından geçmiş birileri vardır. Veya hala akıllarında kalmış birileri. Ben de onu anlatmak istedim. Biraz romantik biraz isyankar sözleriyle iyi bir yaz şarkısı meydana getirdiğimi düşünüyorum. Dinleyicilerin hem sözleriyle hem de müziğiyle eğlenebilecekleri hem de akıllarında biri hala kaldıysa onu tekrar ufak bir tebessümle hatırlatacak bir şarkı oldu.

Almanya’da yaşadığınızı ve yurtdışında sahne aldığınızı biliyoruz. Peki Türkiye’de de sahne ve konser çalışmalarınız olacak mı?

Evet, Almanya’da yaşıyorum ve sahne alıyorum. Türkiye’de çok sahne almak isterim. Bazı konser teklifleri alıyoruz Türkiye’den. Biraz daha içime sinen bir teklif olursa seve seve dinleyicilerimle buluşmayı ben de çok isterim.

Sektörde örnek aldığınız ve düet yapmayı düşündüğünüz sanatçılar var mı?

Örnek aldığım sanatçılardan Sezen Aksu ve Yaşar var. Çok büyük hayranıyım ikisinin de. Tabii ki Türkiye’ye popun ve R&B’nin kraliçesi olarak gördüğüm Hadise ile bir düetim olsun isterim. Kim bilir? Belki günün birinde…

Türkiye’deki müzik sektörü hakkında neler söylemek istersiniz?

Maalesef müzik sektörümüz artık tamamen hızlı bir tüketim içerisinde.  Her çıkan yeni sanatçı veya yeni şarkı çok çabuk tüketilip unutuluyor. Şu anda bir rap fırtınası esiyor sektörde. İçerisinde çıkan çok iyi rapler de var tabii ama dediğim gibi maalesef hit şarkılar bile eskisi gibi kalıcı olmayıp unutuluyor. Onun için daha sık şarkı üretmeye çalışıyoruz.

Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Öncelikle tüm MüzikOnair ailesine ve ekibine bu röportaj için çok teşekkür ediyorum. Ve değerli okuyucuları dinleyicilerimize de kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Sosyal medyada “Tamer.online” üzerinden yeni şarkılarımızı ve projelerimizi takip edebilirler. Kucak dolusu sevgiler… Müzikle kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu