MüzikMüzik HaberÖzel

Tarkan’ın “Beni Çok Sev” Şarkısı Yine Olay Oldu!..

Ünlü eski televizyoncu Metin Uca, Ali Eyüboğlu’nun geçtiğimiz hafta köşesinde dile getirdiği “Tarkan’ın ‘Beni Çok Sev’ şarkısı “Dila Hanım” dizi müziği ile akraba” yazısından sonra sosyal medya hesabından bir yazı kaleme aldı ve “Mazlum Çimen’in Dila Hanım dizisi için yaptığı tema müziği ile Tarkan’ın Beni Çok Sev şarkısı tüm notalarıyla örtüşüyor. Telif hakları ve esinlenmenin sınırları zorlanıyor” dedi.

Kral Pop’ta hafta içi her gün 22:00 & 24:00  arası yayın yapan Erkan Eroğlu, Metin Uca’nın bu paylaşımına sessiz kalamadı ve “Bu çok kullanılan bir formdur, zaten meslek birlikleri de böyle dedi. 1984’ten örnek getirdim size” diye cevap verdi. Paylaşımına 1984 yılında Ayşe Mine’nin seslendirdiği “Ellerim Uğurlar” şarkısını da ekledi.

Erkan Eroğlu’na ‘Beni Çok Sev’ şarkısının söz yazarı Günay Çoban’dan destek gecikmedi. Erkan Eroğlu’nun paylaşımına yorum yazan Günay Çoban, “Metin Uca Bey, kulağına tanıdık gelen şeyin makamsal benzerlik olduğunu bilemeyebilir ama müziği bilen insanlar, vals formundaki 6/8’lik tüm şarkıların bu ortaklığını bilir” diyerek meseleni telif hakları bir ilgi olmadığını ifade etti.

Sosyal medyada benzerliği çok ses getiren şarkılar;

Dila Hanım – Dizi Müzikleri Tema 6 YouTube

Ayşe Mine – Ellerim Uğurlar

Tarkan – Beni Çok Sev

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu