Müzikonair Taylor Swift Konseri Asya’da Kriz Yarattı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Taylor Swift Konseri Asya’da Kriz Yarattı

Singapur'un, dünyaca ünlü pop yıldızı Taylor Swift 'e Güneydoğu Asya'da sadece kendi topraklarında konser vermesi için yaklaşık 18 milyon dolar ödediği iddiası bölgede krize neden oldu.

Singapur’un, dünyaca ünlü pop yıldızı Taylor Swift’e Güneydoğu Asya’da sadece kendi topraklarında konser vermesi için yaklaşık 18 milyon dolar ödediği iddiası bölgede krize neden oldu. İddiaya göre, Taylor Swift’in “Eras” turnesi kapsamında Singapur’a sadece tek bir tur durağı düzenlenmesi için konser başına 3 milyon dolar ödeme yapıldı.

Singapur yönetimi iddiayı yalanlamazken, ünlü şarkıcıya ödenen miktarı açıklamadı. Bu hamlenin bölgedeki diğer ülkelerle ilişkileri olumsuz etkilediği belirtildi. Tayland ve Filipinler’den Singapur’a tepkiler geldi.

Filipinli milletvekili Joey Salceda, Singapur hükümetinin bu anlaşmanın diğer bölgesel güçlerle birlikte çalışmayı amaçlayan bir ihanet olduğunu belirtti. Salceda, Filipin Dışişleri Bakanlığı’nın Swift’le yapılan anlaşmaya ilişkin detayları açıklaması için Singapur yönetimine baskı yapılmasını istedi.

300 Bin Bilet Satıldı

Tayland Başbakanı Srettha Thavisin ise Singapur’un hamlesini “zekice” olarak nitelendirdi ve neden Taylor Swift’in Tayland’ı tercih etmediğini merak ettiğini belirtti. Thavisin, Swift’in Tayland’a gelmesi durumunda daha ucuz bir organizasyon yapılabileceğini ve ekonomiye daha fazla katkı sağlanabileceğini dile getirdi.

Singapur Turizm ve Kültür Bakanlığı, Swift’e ödenen miktarı açıklamazken, yerel basında Taylor Swift’in Singapur konserlerinin ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, 2-3-4 ve 7-8-9 Mart tarihlerinde düzenlenecek konserler için en az 300 bin bilet satıldı. Bu biletlerin çoğunun yabancılar tarafından alındığı aktarıldı. Singapur’daki 5 yıldızlı Marina Bay Sands otelinin konsere özel VIP paketlerinin fiyatları ise yaklaşık 40 bin dolar. Son dakika biletlerinin ise 300 ila 8 bin dolar arasında değiştiği belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu