Ana Sayfa » Sosyal » Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

oduller-reklam-banner

1.Misina

Mekanda 60 çeşit meze bulunuyor. Taze, leziz ve geniş porsiyona sahip mezelerden balık pastırma, isli füme uskumru, lakerda, kabak çiçeği dolması, avokadolu Girit ezmesi öne çıkan seçeneklerden yalnızca birkaçı. Menüden meze seçimi yaparken oldukça zorlanacaksınız şimdiden uyaralım, çünkü hepsi birbirinden lezzetli seçenekler arasında seçim yapmak oldukça zorlayıcı. Ve menünün yıldızı olan balıklara gelecek olursak… Misina’nın her balığa özgü pişirme şekillerini korurken, odun fırınından buğulamaya kadar farklı tatlarda da sunum yaptığını belirtelim. Menüde yengeç köfte, şaraplı ahtapot, balık simidi, havyarlı kalamar ızgara dolma, kalkan tandır gibi seçenekler de mevcut.Misina haftanın her günü 12.00-01.00 saatleri arasında açık. Mekanın şarap menüsü de oldukça geniş.

Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

2.Duble Meze

Duble Meze’de Ortadoğu, Anadolu, Balkanlar mutfağından esinlenen yaklaşık 40 çeşit meze bulunuyor ve bu mezeler Antakya, Gaziantep, Cunda, Alaçatı gibi yerlerden gelen özel yöresel malzemelerle sık sık yenileniyor. Hafta içi 19.00-01.00, hafta sonu 19.00-02.00 saatleri arasında açık kalan Duble Meze’ye özellikle hafta sonlarında rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

3.Mandarin Bodrum

Gümüşlük Limanı’nın yanıbaşındaki Cafe Mandarin’i bu kadar özel yapan en büyük nokta belki de bu. Masanıza sunulan tüm lezzetler işletme sahibi Mehmet Bey’in annesi; Emriye Hanım’ın ellerinden.Denize sıfır konumu ve şirin dekoruyla Cafe Mandarin’de kahvaltı yapmak Gümüşlük sabahlarının vazgeçilmezlerinden.

 

Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

4.Avlu Cafe- Bistro Bodrum

160 yıllık bir taş ev içerisinde 40 kişiye hizmet veren işletme, sınırlı sayıda tutulan sandalye sayısı ile misafirlerin rahat etmesi hedefleniyor.

Dünyanın en zengin ve özgün mutfaklarından olan Türk mutfağını, Akdeniz ve Dünya Mutfağı’nın öne çıkan parçalarıyla harmanlanan menüde, yemeklerin lezzeti kadar porsiyon miktarları ve sunumuyla da öne çıkıyor.

 

Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

Alaçatı Port Balık

Alaçatı Port Balık’ın menüsünde taze deniz lezzetlerine, farklı dokunuşlarla taçlandırılmış mezeler eşlik ediyor.  Alaçatı Port Balık’ın işletmecileri Yasemin ve Alparslan Konuralp, 10 yılı aşkın süredir işlerini tutkuyla yapıyor ve misafirlerini tüm samimiyetleriyle ağırlıyorlar.

150 kişilik kapalı ve 50 kişilik açık alanı ile birlikte toplam 200 kişiye hizmet verebilen Alaçatı Port Balık haftanın 7 günü öğlen 12:00 ve gece 01:00 saatleri arasında hizmet veriyor. 

Temmuz Ayının En İyi Mekanları!..

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir