Tepki'den Türk Rap Dinleyicisi ve Müzisyenlerine Mesaj! -
MüzikMüzik Haber

Tepki’den Türk Rap Dinleyicisi ve Müzisyenlerine Mesaj!

Ünlü Rapçi Tepki, Instagram hesabından düştüğü not ile dikkat çekti.

Türkiye’de Rap müziğin son yıllarda daha çok dinlenmeye başlaması, pek çok tartışmayı beraberinde getirdi. Rap müziğin popülerleşmeye başlamasıyla birlikte Rap dünyasındaki üretimler de arttı. Öte yandan bazı Rap sanatçıları ise hiphop kültürünü yansıtmadığı gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefinde oldu.

Tüm bu tartışmalar devam ederken Türkçe Rap’in başarılı isimlerinden Tepki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme geldi. Tepki, yaptığı paylaşımda “Bizlerle ilgili yorumlarda bulunurken bu kadar rahat olabilmeniz sadece bu kıytırık sanal dünyadan” diyerek dinleyicilere ve Rap müzik üreten kişilere seslendi. Tepki, şu ifadelere yer verdi:

Bizler bu ülkenin underground hiphop kültürünü acısıyla tatlısıyla yaşadık. Bugünkü dinleyici ya da icracı kardeşlerim hepinize saygım, sevgim tam ama bizlerle ilgili yorumlarda bulunurken bu kadar rahat olabilmeniz sadece bu kıytırık sanal dünyadan… 90’ları, 2000’leri yaşamadan müzisyen olabilirsiniz ama hiphopçı… İşte orası çok zor. Bizler her ne olursa olsun bu kültürün yazılı olmayan tüm ahlaki kurallarını yaşadık, hala da yaşatıyoruz. Karşılıksız sevip onlarca yılımızı adadığımız bu kültürden karşılık görmek işin sadece ekstrası. Olmasa da biz hala üretiyor olurduk, emin olun.

tepki instagram türkçe rap

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)