TikTok Türkiye'nin 2022'ye Damga Vuran Şarkılarını ve Sanatçılarını Açıkladı -
MüzikMüzik HaberÖzel

TikTok Türkiye’nin 2022’ye Damga Vuran Şarkılarını ve Sanatçılarını Açıkladı

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Türkiye'de ise 23 milyon kullanıcıya sahip olan popüler sosyal medya platformu TikTok 2022 yılına dair önemli veriler açıkladı.

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Türkiye’de ise 23 milyon kullanıcıya sahip olan popüler sosyal medya platformu TikTok 2022 yılına dair önemli veriler açıkladı. Sanatçılar Spotify’da 5 milyon, YouTube’da da 55 milyon TikTok’ta ise 23 milyon kişiyle buluşuyor.

TikTok yıl sonu değerlendirmesinde 2022’ye damga vuran müzik içeriği üreticilerini paylaştı. Buna göre 2022’nin en çok takip edileni, en çok izleneni ve şarkıları en iyi sanatçılar belirlendi.

Kurtuluş Kuş En Çok Takip Edilen İsim

2022 yılının en çok takip edilen sanatçısı Kurtuluş Kuş oldu. Kurtuluş Kuş, Burak Bulut ile birlikte art arda çıkardığı hit şarkılarıyla müzik piyasasında iddialı bir yükseliş sergilerken, sosyal medyada da en merak edilen isimlerden oldu. Kurtuluş Kuş, bu yıl TikTok platformunda en çok takipçi kazanan sanatçı olarak karşımıza çıkıyor.

Kurtuluş Kuş’un ardından rap müziğin genç ve yetenekli ismi Cakal, en çok takipçi kazanan isim oldu. Üçüncü sırada ise pop müziğin ünlü ismi Hadise yer alıyor. Sık sık konserlerinden videolar paylaşan ünlü popçu, ilgiyle takip edilen sanatçılar arasında.

En Çok İzlenen Sanatçılar

Bu yıl içerikleri en çok izlenen sanatçı kurtuluş Kuş oldu. 1.4 milyon takipçiye sahip olan Kurtuluş Kuş, TikTok’ta popüler akımlara katılan bir sanatçı olarak öne çıkıyor. Öte yandan özel yaşamından kesitler, konser ve kulisinden görüntüler paylaşıyor.

Kurtuluş Kuş’un yanı sıra Ece Mumay içerikleri en çok izlenen ikinci sanatçı. Ece Mumay, müzik çalışmalarının yanı sıra sosyal medyada fenomen olan isimler arasında yer alıyor. Ece Mumay’ı; yeni nesil şarkıcılardan Melis Fis, şan eğitmeni ve vokal koçu da olan müzisyen Doğan Cem ve rap müziğin 2022 çıkışlı kadın seslerinden Alizade takip ediyor.

Yılın En İyi Şarkıları

Yılın en iyi şarkısı ise lVBEL C5 ’10 Numara’ oldu. İçerik üreticileri tarafından da binlerce video çekilen şarkı sosyal medya platformu TikTok’ta yılın en viral şarkısı oldu. 10 Numara’nın ardından Mustafa Ceceli ve Nigar Muharrem’in iş birliği yaptığı Salıncak isimli şarkı geliyor. Üçüncü sırada ise yılın kuşkusuz en viral şarkılarından biri olan Ayaz Erdoğan’ın ‘Hep Mi Ben?2 isimli şarkısı geliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)