TikTok'a Bir Ülkeden Daha Yasak Geldi -
GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

TikTok’a Bir Ülkeden Daha Yasak Geldi

Yeni Zelanda, TikTok için yasak kararı aldı. Kısa video platformuna yönelik bu adımlar, kullanıcıları veri endişesine düşürmeye başladı.

Dünyanın e çok kullanılan sosyal medya platformlarından TikTok bu aralar yasaklanmasıyla gündemde. Özel kurumlardan, kamu kurumlarına kadar ülke ülke yasaklanmaya başlayan TikTok endişe sinyalleri vermeye başladı. TikTok neden sürekli olarak yasaklanıyor?

ŞİMDİ DE YENİ ZELANDA

TikTok’u yasaklayan son ülke Yeni Zelanda oldu. ABD ve Avrupa Parlementosu’nun adımlarını izleyen ülke, devlet tarafından sağlanan cihazlarda TikTok kullanılmasına izin vermeyecek. Hükümetten yapılan açıklamaya göre uygulama, siber güvenlik riskleri barındırıyor.

VERİLER KONUSUNDA ENDİŞE YARATIYOR

Yeni Zelanda’nın TikTok’u devlet cihazlarında yasaklaması diğer yasaklayan ülkeler de düşünüldüğünde şaşırtmıyor. Son aylarda Çin hükümetiyle ilişkili olduğu düşünülen uygulamanın ana şirketi ByteDance, kullanıcı verileri konusunda endişe yaratıyor. Yeni Zelanda’nın bu kararı ABD Başkanı’nın TikTok’la ilgili kararından sonra geldi. Biden, uygulamanın Çin dışındaki bir şirkete satılmasını istiyor.

Yeni Zelanda’daki yasak, Mart ayı sonuna kadar parlamento ağına erişimi olan cihazlara uygulanacak. Karar, siber güvenlik uzmanlarının tavsiyeleri ve diğer ülkelerle yapılan görüşmelerin ardından alındı. Ancak sosyal medya platformlarına paylaşım yapmak için uygulamaya ihtiyaç duyanlara özel düzenlemeler yapılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)