TikTok'da Film ve Dizi Özelliği! -
GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

TikTok’da Film ve Dizi Özelliği!

TikTok, uygulama içerisinde film ve diziler hakkında bilgi vermek için IMDb ile entegrasyon anlaşması yaptı.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok gizlilik ihlalleri konusunda basında öne çıktığı haberlerin yanı sıra uygulamaya getirdiği ilginç özelliklerle de adından söz ettiriyor.

IMDB İLE ENTEGRASYON ANLAŞMASI

Dünyanın dört bir yanından kullanıcısı olan sosyal medya uygulaması TikTok ile en popüler film ve diziler hakkında bilgi veren IMDb platformu arasında bir işbirliği anlaşması yapıldı. Bununla beraber iki platform, birbirine entegrasyon desteği sağladı.

Dizi ve film üretimi de dijital platformların yaygınlaşmasıyla dünyada hız kazandı. Değerlendirme sitesi olarak bilinen dünyanın en önemli ve iyi klasmana sahip sitesi IMDb TikTok ile anlaşarak platforma zenginlik kattı.

Yapılan iş birliği ile beraber artık TikTok’ta içerik paylaşan kullanıcılar, video açıklamasında IMDb kütüphanesinde bulunan film ve diziler için etiket verebilecekler. Videoyu izleyen diğer kullanıcılar ise etikete tıklayarak, ilgili yapım hakkında ayrıntılı bilgilerin yer aldığı sayfaya yönlendirilecekler.

Aynı zamanda diğer TikTok kullanıcılarının, sayfasına gittiğiniz film hakkında paylaştığı içerikleri de görebileceksiniz. Normalde video açıklamasına girdiğiniz etikete tıklayarak diğer paylaşımları da görebiliyordunuz. Şimdi ise buna ilave olarak yapım hakkında ayrıntılı bilgileri de görebileceksiniz.

Aynı zamanda Kullanıcılar, TikTok üzerinden IMDb kütüphanesindeki tüm film ve dizileri favorileri arasına ekleyebilirler. Bunun, karşınıza çıkacak olan içerikleri etkileyip etkilemediği henüz bilinmiyor.

NASIL OLACAK?

  • Öncelikle içerik oluşturma kısmına girin.
  • Bağlantı Ekle seçeneğinden Film ve TV’yi seçin.
  • 12 milyondan fazla film ve dizi arasından seçim yapın.
  • İçeriğin açıklamasını ve diğer gereken bilgileri yazıp, paylaşın.

Oluşturduğunuz içeriği gören diğer kullanıcılar, seçtiğiniz yapım ile ilgili etikete tıklayarak detaylı bilgilerini görebilir. Bu özellik ile birlikte artık TikTok’ta gördüğünüz film veya diziyi internet üzerinden araştırmanıza gerek yok.

TikTok’un film ve dizi ile alakalı içerik oluşturma özelliği, şu anda yalnızca ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılara sunuldu. Önümüzdeki haftalarda diğer ülkelere yayılması bekleniyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)