Müzikonair Türk DJ’lerin Dünya Listelerindeki Başarısı Artıyor | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Türk DJ’lerin Dünya Listelerindeki Başarısı Artıyor

TRT’nin yaptığı habere göre Türk DJ’ler dünya listelerinde büyük başarı elde ediyorlar. DJ Burak Yeter’in şarkısı 45 farklı ülkede üst sıralarda yer aldı. Yeter’in ‘Tuesday’ isimli şarkısının klibi, YouTube’da 713 milyon görüntülenme aldı.

4 Bin DJ Yetiştirdi

4 bin DJ yerleştiren Burak Yeter, “Yetiştirdiğimiz öğrenciler dünyanın çeşitli yerlerinde müzik yapıyorlar şimdi. Ben sahne aldığım her yerde Türk ezgilerini kullanıyorum. Doğu-Batı sentezindeki kültürel zenginliğimizi harmanladığım melodileri bir çok ülkede kitlelere ulaştırdım. Arkamda her zaman Türk kültürünün ve Türk insanının gücünü hissettim. DJ’liğe yeni başlayan ya da başlamak isteyen gençlerin de hayallerinin peşinden koşarken bunu unutmamaları lazım” dedi.

DJ’lik İçin YouTube Çok Önemli Kaynak

Yurtdışında büyük işler başaran DJ Hakan Akkuş da deneyimlerini şu sözlerle anlattı: “Kariyerime DJ olarak başladım. Daha sonra prodüksiyona yöneldikten sonra hayatım oldukça değişti. 2016’nın sonlarında “I can’t be” pek çok ülkede ilgi görerek listelere girmeyi başardı. En az 10 ülkede uzun süre zirvede kaldı. Elektronik müzik için eğitimden geçmek gerekiyor. Bu mesleği öğrenmek isteyenler için Youtube önemli bir kaynak. Ben DJ’liği öğrenmek için Taksim’deki DJ’leri sosyal medyada takip etmeye başladım. Kimse yardımcı olmayınca barmen olarak devam ettim. Daha sonra piyasa müzik yapmaya başladım. O zamanlar her gün TRT Müzik kanalını izliyordum, oradaki enstürümanlar ile elektronik müziği harmanladım.TRT Müzikten sonra hayatım değişti”

Dünyanın En Büyük Festivallerinden Tomorrowland’de Sahne Aldı 

Dünyaca ünlü Tomorrowland festivalinde sahne alan Sencan Türk, şu ifadelere yer verdi: “Yaptığınız bir şarkıyı dinleyen insanlar Türk olduğunuzu duyduğunda Türkiye’ye de sempati geliştiriyorlar. Büyük hayallerimden biri de dünyanın en büyük festivallerinden biri olan Tomorrowland’de sahne almaktı. 2013-2014 yaptığım parçaları Tomorrowland videolarını açıp bir yandan kendi parçalarımı dinleyip sanki oraya çalıyormuş gibi hayal ediyordum. Nihayet gerçekleştirebildim. Tomorrowland, bu işi yapan herkesin sahne almak istediği bir festival ve orada ülkemizi çok güzel temsil ettiğimi düşünüyorum”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)