Müzikonair Turkcell Rezil Oldu! | Müzikonair
GündemSosyalVitrin

Turkcell Rezil Oldu!

Deprem sürecinde GSM operatörlerinin yetersizliği konuşulmaya devam ederken afet bölgesindeki iletişim problemine ilişkin açıklama yapan Turkcell CEO’su Murat Erkan'ın internetindeki sorun sosyal medyada gündem oldu.

Deprem bölgesinde en çok yaşanan sorunlardan biri de GSM operatörleri yetersizliği… Birçok Sivil Toplum ve vatandaş konu hakkında çağrı yaparken Turkcell CEO’su Murat Erkan’ın internetindeki sorun sosyal medyada gündem oldu.

YAŞANAN PROBLEMLERİ ANLATIRKEN YAYINI GİTTİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran deprem felaketinde en çok konuşulan konulardan biri GSM operatörlerinin yetersizliği oldu. Binlerce depremzede, afetin ilk anından bu yana bölgeden yakınlarına ulaşmakta güçlük çekti. Depremlerin beşinci gününde bölgedeki iletişim sorunu hâlâ devam ederken konuyla ilgili gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube yayınına bağlanan Turkcell CEO’su Murat Erkan, yaşanan problemleri anlattı.

Ancak Erkan’ın internet bağlantısındaki kesinti gündem oldu. Turkcell operasyon merkezinden yayına bağlanan Erkan’ın görüntüsü zaman zaman dondu, sesinde kesilmeler meydana geldi.

Erkan, bölgede deprem öncesine kadar 3 bin 400 adet iletişim istasyonu olduğunu, ilk depremin olduğu dakikada bunlardan 1.600’ünü kaybettiklerini açıkladı. Bu istasyonlarından 1200’e yakını ise bir süre sonra geri getirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu