Köşe YazılarıVitrin

Türkiye’ye ABD Tarafından Uygulanan Müzik Soykırımı!..

Özcan Beylan'ın ''Türkiye'ye ABD Tarafından Uygulanan Müzik Soykırımı!..'' başlıklı yazısı yayımlandı.

Ermeni Soykırımı yalanıyla ilgili Poll Production sahibi Polat Yağcı çok güzel açıklama yaptı.
Adeta içimi okudu.

Ne dedi Yağcı hemen hatırlatalım :

”Soykırım yapmışız…
Kim demiş?
ABD Başkanı…
Hani şu 1942’de Kızılderilileri katleden,
1945’te Japonya’ya atom bombası atan,
1955’de Vietnam’ı,
1990’da Irak’ı,
2001’de Afganistan’ı kana bulayan
Amerika’nın başkanı!..”

diye devam ediyor… Buna 2020’de Türkiye Müzik sektörüne soykırım girişiminde bulunan ABD diye de ekleyebiliriz!..

Anonim eserlerimize ABD’li şirket Universal tarafından haksız ve hukuka aykırı şekilde dijital olarak lisans atıp paraları götüren ABD…

Defalarca yazdık, gündeme getirdik.

BU KEZ DAHA BÜYÜK HARFLERLE TEKRAR EDİYORUM!..

SADECE MÜZİK SEKTÖRÜ DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN, DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN ARTIK BU KONUYA EL ATMALARI GEREKİYOR!..

ABD TARAFINDAN ÜLKEMİZE KARŞI YAPILAN BU MÜZİK İŞGALİNİE KARŞI KANIMIN SON DAMLASINA KADAR SAVAŞACAĞIM!.. ÜLKEMİ KORUMAK İÇİN TEK BAŞIMA KALSAM BİLE MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM!..

Konu şu tekrar hatırlatıyorum :

Anonim türküleri ve ölmüş bestecileri; Neşet Ertaş, Mahsuni Şerif, Tahir Peker, Karacaoğlan’ı UNIVERSAL şirketi sahiplenmeye çalışıyor. Bizim milli değerlerimizi Amerikalı bir şirket gelip, sahipleniyor. Bu nasıl düşünülebilir? Anadolu’nun bir köşesinde ozanımız 200 yıl önce beste yapmış, Amerikalı şirket bundan hak talep ediyor. Gelip bunu sahipleniyorlar. Bizim dijitalde ülke olarak hukuki açıklarımız olduğu için bundan fayda sağlıyorlar.

Mesela ‘Haydar Haydar’ türküsünü düşünün. Mahsun Bey (Kırmızıgül) de okumuş, Müslüm Gürses de. Aklınıza gelebilecek birçok sanatçı okumuş. Bu anonim bir eser. Bu eseri sahiplendiğiniz zaman, birçok şirket etkileniyor. Tahir Peker var mesela rahmetli oldu. Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Belalım’ şarkısını ortak yapmışlar. Onu da sahiplenmişler. Bu kişinin varisleri var. Nasıl hak talep edilebiliyor? Burada Türkiye’de stüdyo kurmuşlar. Türkiye’deki tüm anonim türküleri toparlayıp, hepsini kendi bünyesine almaya çalışıyorlarmış araştırmalarımıza göre. Amerikadakiler bunu bilmez. Birileri bu şirketle iş birliği içerisinde. Birileri peşkeş çekmiş. Youtube da kim hak talep ederse, geliri paylaştırıyor. Biz gözlerimize inanamadık… Biz bunu engellemezsek bizim tüm arşivimiz, değerlerimiz zedenelenecek. Yarın bu eserleri ne TRT sahiplenebilir, ne de bir radyo çalabilir…

Konu bu kadar ciddi ve önemliyken, devlet yetkililerimizi, Kültür Bakanlığını ve Cumhurbaşkanlığını, ayrıca Adalet Bakanlığı’na da ihbarda bulunmak istiyorum.

Lütfen ABD tarafından yapılan bu müzik soykırımına sessiz kalmayın!..

Ermeni soykırımı bir yalandır. Asıl soykırım yapan ABD ve benzeri emperyalist devletlerdir!..

Saygılarımla

Özcan Beylan | MüzikOnair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.