Umut Kuzey, Zeytinli Rock Festivali'nin Tarikat Baskısı Nedeniyle İptal Olduğunu İddia Etti -
MüzikMüzik HaberVitrin

Umut Kuzey, Zeytinli Rock Festivali’nin Tarikat Baskısı Nedeniyle İptal Olduğunu İddia Etti

Milyon Fest'in sahibi Umut Kuzey, dün yaptığı açıklamada Zeytinli Rock Festivali'nin tarikat baskısı nedeniyle iptal olduğunu iddia etti.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermemişti. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadeleri kullanılmıştı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran yasağa sanat camiasından tepkiler gelmişti.

Bazı Tarikatlar Devlet Kurumlarına Festivalin İptali İçin Baskı Yaptılar 

İptal kararına ilişkin organizasyon itiraz etmişti. Milyon Fest’in sahibi Umut Kuzey, yaptığı açıklamada Zeytinli Rock Festivali’nin tarikat baskısı nedeniyle iptal olduğunu iddia ederek şu öne çıkan detaylara yer verdi: “Üzülerek söylüyoruz ki bölgeye ne gibi bir katkısı olduğunu anlamadığımız bir vakfın yaptığı çağrının ardından Balıkesir Valiliği ve Burhaniye Kaymakamlığı adeta kafa kafaya verip bu sene festivalin olmaması için ellerinden geleni yapmaya yemin etmişçesine davranmaya başladılar. Bazı tarikatların devlet kurumlarına festivalin iptali için baskı yaptığına dair iddiaları hiç ciddiye almamıştık. Ancak yaşadıklarımız bize söylenenlerin dedikodudan öte olduğunu düşündürmeye başladı. Türk Rock Müziğinin geçit töreni olan Zeytinli Rock Festivali, sadece şirketimizin en güzide etkinliği değil aynı zamanda sahne alan sanatçılar açısından da tüm yıl en keyifli konserlerini verdikleri bir buluşmadır. Birçok gencin ilk festival deneyimini yaşadığı Zeytinli Rock Festivali, katılımcılara eşsiz hatıralar bırakmış özel bir şenliktir. Ağırlıklı olarak yerli müzik gruplarımıza sahne veren Zeytinli Rock Festivali, öznel tarihi boyunca dünyanın dört bir tarafından birçok müzik grubuna da sahne vermiş, uluslararası anlamda ülkemizin en bilinen aktif festivalidir”

Atatürk’ün Cumhuriyetimizi Emanet Ettiği Türk Gençliği Gericiliğe ve Karanlığa Prim Vermeyecektir

Umut Kuzey, kamuoyuna yayınladığı açıklamanın devamında şu sözleri vurguladı: “Gençlerimizden birkaç günlük mutluluğu esirgeyenler şunu asla unutmasın ki; Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk Gençliği gericiliğe ve karanlığa asla prim vermeyecektir. Kamuoyuna saygılarımızla…” Bu ciddi iddialar sonrasında valiliğin ne açıklama getireceği ise merak konusu oldu.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)