Universal Music Group Büyük Sanatçılara Özel Yazılım Hizmeti Başlattı -
MüzikMüzik Haber

Universal Music Group Büyük Sanatçılara Özel Yazılım Hizmeti Başlattı

Beat ve sample platform sektörü, müzik endüstrisinin giderek öne çıkan bir sektörü haline geliyor. Sektörün hızlı büyümesi, Universal Music Group'un Universal Music Production Music bölümü aracılığıyla Usample adlı yeni bir örnek hizmeti başlatmasına neden oldu.

Beat ve sample platform sektörü, müzik endüstrisinin giderek öne çıkan bir sektörü haline geliyor. Sektörün hızlı büyümesi, Universal Music Group’un Universal Music Production Music bölümü aracılığıyla Usample adlı yeni bir örnek hizmeti başlatmasına neden oldu. Büyük müzik şirketi, Ekim 2021’de Usample için ABD ticari marka başvurusunda bulundu.

Nadir Parçalardan Oluşan Katalog Sunuyor 

Usample, hizmet, Universal’in “orijinal baskılardan bu yana ilk kez dijitalleştirilen arşivinin derinliklerinden gelen” yaklaşık 7.000 nadir parçadan oluşan bir katalog sunuyor. Katalogun 1960’ların ve 1970’lerin başlarına dayandığını ve bu eski eserlerin plak koleksiyoncuları tarafından çok arandığını söylüyor.

Şirket Tarafından Onaylı Olmalı

Usample’ı kullanmak için, plak şirketine bağlı büyük şarkıcıların, kimliklerini doğrulamak için hizmetin web sitesi aracılığıyla bir form doldurarak erişim talep etmesi gerekiryor. Universal, “bu sitedeki tüm parçaların hem ana hem de yayın haklarına sahip olduğunu ve bu sayede temizlemeyi kolaylaştırdığını” belirtiyor. Ancak Usample, müziklerin tamamını lisanslamayı kolaylaştırmak için önceden temizlenmiş olsa da, çalışmaların telif haklarının ücretsiz olmadığını ve şirket tarafından onaylanması gerektiğini söyledi.

UMG’nin son teknoloji ürünü AI yazılımı, tarihte ilk kez bu tarihi parçalardan vokal veya davul gibi parçaları izole etmesine veya çıkarmasına ve ardından istek üzerine ilişkili gövdeleri sağlamasına izin veriyor. Bu izin ise yalnızca davetli ve özel sanatçılara açık olacak.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)