Valilikten Murat Övünç'e Yasak! -
FenomenGündemSosyalVitrin

Valilikten Murat Övünç’e Yasak!

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün Bafra'da sahne alacağı kadınlar matinesi iptal edildi. Konuyla ilgili Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada iptale gerekçe olarak programın toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık teşkil ettiği gösterildi.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla meşhur olan Murat Övünç’e valilik kararıyla yasak geldi. Önümüzdeki günlerde Bafra ve Atakum’da düzenlenmesi beklenen iki etkinlikle kadınlarla buluşacaktı. Samsun Valiliği, Övüç’ün iki ilçede planladığı ‘Kadınlar Matinesi’ etkinliğini ‘milli ve manevi değerlere aykırı’ olduğu gerekçesiyle yasakladı.

AÇIKLAMA YAYINLANDI

Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuya dair yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir organizasyon firması tarafından ‘Kadınlar Matinesi’ adı altında ilimizde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikle ilgili olarak vatandaşlarımız, Valiliğimize ulaşmış ve programın toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık teşkil ettiği, yapılmasının kamu esenliğini olumsuz etkileyeceği yönünde rahatsızlıklarını iletmişlerdir. Bu sebeple; önünüzdeki günlerde Bafra ve Atakum’da düzenlenmesi planlanan etkinliklere 5442 sayılı Kanunu’nun 11 (c) maddesi ‘İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi valinin ödev ve görevlerindendir. Bunları sağlamak için vali gereken karar ve tedbirleri alır.’ uyarınca müsaade edilmeyeceği, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün 22 Ağustos’ta yapacağı etkinlik için Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Böyle bir etkinliğin yapılmasına müsaade etmeyiz” demişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)