MüzikMüzik HaberVitrin

Virgin Radio Müzik Direktörü Yalçın Birol: Serdar Ortaç’tan Rap Müziğe Sahip Çıkmasını Beklerdim

Serdar Ortaç, "Rap müzik bizim yerimizi tutamaz" diyerek gündem yaratmıştı. Rap camiasından yoğun tepki alan Ortaç'a bir eleştiri de Virgin Radio Müzik Direktörü Yalçın Birol'dan geldi. 

Serdar Ortaç, Rap camiasını ilgilendiren açıklamalarıyla gündem yaratmıştı. Şarkıcı, “Yapımcılar artık yeni şarkıcılar istiyor, rap yaptırıyorlar ama müziğin içine bizim makamlarımızı koyduruyor. Z kuşağına rap’i dinletmeye çalışıyorlar ki, bizi artık dinlemesin. Bizim yerimizi tutamazlar ki” demişti. Ortaç’ın açıklamalarından sonra rap şarkıcılardan yoğun tepki gelmişti.

Ortaç’a bir eleştiri de Virgin Radio Müzik Direktörü Yalçın Birol’dan geldi. Birol, Instagram hesabında yaptığı paylaşımda “Serdar Ortaç gibi değerli bir müzisyenin bir programda rap müziği yermek yerine daha çok sahip çıkmasını ve desteklemesini beklerdim” diyerek rap şarkıcıların arkasında durdu.

Müzik Direktörü, paylaşımın devamında şu ifadelere yer verdi: “Eleştirilmesi gereken konu sektördeki genel dengesizlik ve yeni isimleri görmezden gelmek olmalıydı. Rap müzik yeni çıkmadı sadece sektör son yıllarda fark edildi. Yıllarca medya sektörünün rap müzik istememesi sebebiyle konser veremeyen, sanatçı sayılmayan bu insanlar tıkanmanı tek sebebi değiller. Rap, Pop veya Rock isimlendiremediğimiz ne kadar yeni tür varsa hepsi lütfen daha çok olsunlar, daha çok dinlensinler. Kutuplaşmayalım yeter”

İşte Yalçın Birol’un o paylaşımı: 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu