Müzikonair Will Smith İslamiyete Yöneldi: Kuran-ı Kerim’i Baştan Sona Okudum | Müzikonair
GündemSosyalVitrin

Will Smith İslamiyete Yöneldi: Kuran-ı Kerim’i Baştan Sona Okudum

Will Smith, Ramazan ayında İslamiyet hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. 55 yaşındaki aktör, Müslümanların kutsal kitabı olan Kur'an-ı Kerim'i baştan sona okuduğunu söyledi.

Dünyaca ünlü Amerikalı oyuncu Will Smith, Ramazan ayında İslamiyet hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. 55 yaşındaki aktör, Müslümanların kutsal kitabı olan Kur’an-ı Kerim’i baştan sona okuduğunu söyledi.

Smith, ‘King Richard’ filmindeki performansıyla kazandığı ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüyle damga vurduğu 94. Oscar Ödül Töreni’nde ise tokat skandalıyla konuşulmuştu. Ödül töreninde sahneye çıkan Smith’in, sunucu Chris Rock’a tokat atması büyük yankı uyandırmış, ardından da Sinema Akademisi tarafından 10 yıl boyunca Oscar etkinliklerine katılması yasaklanmıştı.

Olayın ardından yaşadığı zorluklarla başa çıkmak için maneviyata yöneldiğini söyleyen Smith, Mısırlı gazeteci Amr Adeeb’in ‘Big Time Podcast’ adlı programına konuk oldu ve İslamiyet hakkında açıklamalarda bulundu. Smith, Kur’an-ı Kerim’i okuma deneyimine dair “Sadeliğine bayıldım; Kur’an çok net; kristal berraklığında. Yanlış anlamalarla uzaklaşmak çok zor” ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu, Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam’ın kutsal kitapları arasındaki benzerliklere de dikkat çekti. Tevrat’tan İncil’e ve ardından Kur’an’a uzanan bir hikayenin benzerliklerine şaşırdığını dile getiren Smith, İbrahim’in baba olarak rolünü ve İshak ile İsmail arasındaki ayrılığı anlamak için Kur’an’ın sağladığı perspektifin değerini vurguladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu