GündemSosyal

Yavuz Bingöl: Kendimi Gözüm Kapalı Yavuz Bingöl’e Teslim Ederdim

Yavuz Bingöl, kendisine dair merak edilen bazı sorulara yanıt verdi.

Yavuz Bingöl, kendisine dair merak edilen bazı sorulara yanıt verdi. Posta gazetesinden Oya Çınar’a konuşan Yavuz Bingöl, ”Siz başkası olsanız kendinizi Yavuz Bingöl’e teslim eder miydiniz?” sorusuna verdiği yanıtla dikkat çekti.

Yavuz Bingöl, ”Ederdim. Gözüm kapalı teslim ederdim. Ben kendimi anlatmayayım şimdi ama emanet kutsaldır bizde. Biri size bir şey emanet ettiyse, o emanetin başına ömür boyu bir şey gelmemeli” diye konuştu.

”Hiç toplum baskısı hissettiğiniz, yapmak istediğiniz bir şeyden sırf bu nedenle imtina ettiğiniz olmuyor mu?” sorusuna yanıt veren ünlü türkücü, ”Hepimizin oto sansürü vardır” dedi ve şöyle devam etti;

”Olmaz olur mu! O, her yaşta, her zaman olur. O kontrol mekanizması her zaman devrededir. Dünyanın her yerinde, her insan için de aynı şekilde geçerlidir. Hepimizin bir oto sansürü mutlaka vardır. Sahneye çıplak çıkabilir misiniz mesela? Çıkamazsınız. Toplumun örf ve adetlerini mutlaka gözetirsiniz ama bu iç dünyanızdaki özgürlük hissinizi yönetemez bence. Orada her zaman özgürüz hepimiz.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu