Müzikonair Yılmaz Morgül Meslektaşlarının Yılbaşı Ücretlerine Tepki Gösterdi: Yakında Evinizin Tuvaletinde Şarkı Söyleyeceksiniz! | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Yılmaz Morgül Meslektaşlarının Yılbaşı Ücretlerine Tepki Gösterdi: Yakında Evinizin Tuvaletinde Şarkı Söyleyeceksiniz!

Yılmaz Morgül, TV8'de yayınlanan 2.sayfa programına konuk oldu. Sosyal medya fenomenlerinin lüks hayatları ve ödediği vergilerle ilgili konuyla ilgili fikrini söyleyen ünlü şarkıcı, müzik camiasını topa tuttu.

Yılmaz Morgül, TV8’de yayınlanan 2.sayfa programına konuk oldu. Sosyal medya fenomenlerinin lüks hayatları ve ödediği vergilerle ilgili konuyla ilgili fikrini söyleyen ünlü şarkıcı, müzik camiasını topa tuttu. Morgül, sanat camiasının da incelenmesi gerektiğini savundu. Gazinoların Bülent Ersoy ve İbrahim Tatlıses gibi isimlerin istediği astronomik rakamlardan dolayı kapandığını söyleyen Yılmaz Morgül, astronomik yılbaşı sahne ücretlerine de şu sözlerle tepki gösterdi;

”Yakında evlerinizin tuvaletlerinden başka bir yerde şarkı söyleyemeyeceksiniz.”

İşte Yılmaz Morgül’ün sözleri;

”Bizim camiamızda da var. Trilyonlar alanalr var. Ben bunları vergi listesinde görmüyorum. Bunlar da araştırılsın lütfen. Röportajları görüyorsunuz. Yılbaşında ne kadar alıyorsunuz? diyorlar. Sonra ‘Sizin duyduğunuz gibi değil daha fazlası” diyorlar. Sana bu paraları nasıl veriyorlar? Ben neden sizi her sene vergi listelerinde göremiyorum. Oğuzhan Koç mesela ne kadar şöhreti var? 1 milyon TL alıyor. Yazık ben 50 bin TL alamıyorum. Türkiye’de şehir dışında konser verip de orkestrasını getirmeyen tek starım. Mekanlara yük olmasın diye. Ne para olarak ne otel olarak ne transfer olarak… Tek başıma ya da menajerle gidiyorum. Bu mekanlar artık kapanıyor. Bir uyarı yapmak istiyorum. Ben gazinoların assolistiyim. Gazinolar neden kapandı? Çıksınlar konuşsunlar. Adını bile anmak istemiyorum. İnsan olarak bile anmıyorum. B.E. diyorum. Bülent Ersoy başta olmak üzere İbrahim Tatlıses… Sizlerin istediği astronomik rakamlar yüzünden kaç tane mekan kapandı? Son 5 yıldır bütün mekanlar kapanıyor. Yüzlerce, binlerce çalışanın ekmeğiyle oynuyorsunuz. Size özeti veriyorum. Belki de 2024 yılında bu 25 milyonlar, 30 milyonlar… Ben şok oluyorum. Yakında evlerinizin tuvaletlerinden başka bir yerde şarkı söyleyemeyeceksiniz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)