Müzikonair Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubunun Gitaristi Can Tunaboylu’nun 6 Yıl 6 Ay Hapsi İsteniyor | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Yüzyüzeyken Konuşuruz Grubunun Gitaristi Can Tunaboylu’nun 6 Yıl 6 Ay Hapsi İsteniyor

'Yüzyüzeyken Konuşuruz' grubunun gitaristi Can Tunaboylu'nun eski kız arkadaşı Aybike Çelik'in, ünlü müzisyen tarafından darp edildiğini iddia etmesiyle başlayan olayın soruşturması tamamlandı

‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’ grubunun gitaristi Can Tunaboylu’nun eski kız arkadaşı Aybike Çelik’in, ünlü müzisyen tarafından darp edildiğini iddia etmesiyle başlayan olayın soruşturması tamamlandı. Çelik’in maruz kaldığı şiddetin izlerini paylaştığı sosyal medya gönderisinden sonra başlatılan soruşturmanın sonuçları açıklandı.

Çelik’in gözaltında morarma, göz içinde kanama ve bileğinde kırık tespit edildi. Kendisini, “kolumla kendimi korurken elim değmiş olabilir” diye ilginç bir savunmaya imza atan Tunaboylu’nun “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Aybike Çelik
Aybike Çelik

İddianameden

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre olay 4 Ağustos 2023 günü İstanbul Kadıköy’de yaşandı. Aybike Çelik ile sevgilisi Can Tunaboylu birlikte yaşıyordu.

Gece 02.00 sularında ikili arasında tartışma yaşandı. Can Tunaboylu kız arkadaşının tırnaklarını onun göğsüne bastırarak kırdı, genç kadını savurdu. Bunlar da yetmezmiş gibi yüzüne yumruk da atan Tunaboylu, talihsiz kadının kolunu burkup suratına tükürdü ve küfretti.

Şüpheli Can Tunaboylu’nun ifadesinde sevgilisi Aybike Çelik’in kendisine vurduğunu söylediği aktarılan iddianamede, kollarıyla kendini koruduğu sırada elinin Çelik’e değmiş olabileceğini belirttiği anlatıldı. Tunaboylu’nun yaralama kastı ile hareket etmediğini, kendisinin de yaralanmalarının olduğunu ve daha sonra birlikte kalmaya devam ettiklerini anlattığı da iddianamede yer aldı.

Aybike Çelik’in olay sonrası çekilen fotoğraflarını dosyaya da sunduğunu belirten savcılık, Adli Tıp raporuna göre Çelik’in sol gözaltında morarma, yine sol gözünün içinde kanama, sol bileğinde kırık olduğunu kaydetti. Yaralanmasının hafif nitelikte olmadığı, vücuttaki kırığın hayati fonksiyonlara etkisinin orta derece olduğu rapor edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu