Zeytinli Rock Festivali 22 - 25 Eylül Arasında Yapılacak -
MüzikMüzik Haber

Zeytinli Rock Festivali 22 – 25 Eylül Arasında Yapılacak

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermemişti. Zeytinli Rock Festivali'nin organizatörleri yaptıkları açıklamada festivalin 22-25 Eylül arasında yapılacağını açıkladı.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermemişti. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran yasağa sanat camiasından tepkiler gelmişti. İptal kararına ilişkin organizasyon itiraz etmişti. Milyon Fest’in sahibi Umut Kuzey, yaptığı açıklamada Zeytinli Rock Festivali’nin tarikat baskısı nedeniyle iptal olduğunu iddia etmişti.

Zeytinli Rock Festivali’nin organizatörleri yaptıkları açıklamada festivalin 22-25 Eylül arasında yapılacağını açıkladı. Organizatörler yaptıkları duyuruda şu ifadelere yer verdi: “Balıkesir 2. İdare Mahkemesi pazartesi sabahı Kaymakamlık makamından savunmasını istemiş ve 2 gün içinde ara kararı açıklayacağını tebliğ etmişti. Mahkeme bugün mesai saatlerinin sonuna doğru aldığı karada Kaymakamlık makamının savunma ve delillerini sunmak için ek süre talep etmesi üzerine oy birliği cevap süresinin 5 gün uzatılmasına karar vermiştir. Bu sebeple Zeytinli Rock Festivali’nin 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılması ihtimali kalmamıştır. Zeytinli Rock Festivali bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Festivalin detayları İdare Mahkemesi’nin kararı sonrası açıklanacaktır”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)