GündemSosyalVitrin

30 Binden Fazla Influencer Yakın Takibe Alındı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, harcamaları ile kazançları uyumlu olmayan influencerlara yönelik kapsamlı bir denetim başlatıyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in talimatıyla Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, harcamaları ile kazançları uyumlu olmayan influencerlara yönelik kapsamlı bir denetim başlatıyor. Özellikle, influencerlar üzerinde yoğunlaşıyorlar ve bu kapsamda web kazıma gibi yenilikçi yöntemler kullanılıyor. Analizler sonucunda 30 binden fazla influencer yakın takibe alındı.

Vergi Denetim Kurulu, harcamaları ile kazançları arasında uyumsuzluk tespit edilen kişileri belirlemek için lüks alışkanlıkları takibe alıyor. Vergiye tabi bir geliri olmayan ancak lüks araç alımları, yüksek kredi kartı harcamaları, gayrimenkul edinimleri gibi göstergelerle dikkat çeken kişiler özel olarak inceleniyor. Bu kişilerin banka hesapları, tapu kayıtları ve araç sicilleri gibi veriler üzerinden analiz yapılıyor ve kayıtlar tutuluyor. Yabancı sosyal medya platformlarından elde edilen veriler de bu incelemelerde kullanılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu