Müzikonair AFAD ve AHBAP Derneği Bağış Nasıl Yapılır? Haluk Levent Iban Numaralarını Paylaştı | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

AFAD ve AHBAP Derneği Bağış Nasıl Yapılır? Haluk Levent Iban Numaralarını Paylaştı

AFAD ve AHBAP deprem bağış kampanyası aracılığıyla bağış yapmak ve yardımda bulunmak isteyen kişiler nasıl bir yol izliyor?

Kahramanmaraş’ta art arda yaşanan iki büyük depremin ardından devletin resmi kurumları ile birlikte STK’lar ve dernekler yardım için harekete geçti. Peki deprem bağış kampanyası aracılığıyla bağış yapmak ve yardımda bulunmak isteyen kişiler nasıl bir yol izliyor? Depremin 10 kentte birden etkili olmasının yanı sıra binlerce konutun yıkılması maddi ve manevi ihtiyaçları beraberinde getirdi. Ahbap Derneği de yardım ihtiyacına karşılık veren ilk kurumlardan biri oldu.

Kahramanmaraş’ta Pazartesi günü 9 saat arayla meydana gelen 7,7 ve 7,6 depremlerin ardından Türkiye’den ve yurt dışından depremzedelere bağış yapma talepleri arttı. Yardım için aktif çalışan resmi kurumlar ve STK’lar, ayni ve nakdi yardımlarını sürdürürken bağış kampanyası da devam ediyor.

Depremzedelere maddi destekte bulunmak isteyen vatandaşlar, güvenilir kurumları araştırıyor. Peki destekleri en hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran derneklerin bağış kampanyalarına nasıl katılım sağlanıyor?

AFAD ve AHBAP tarafından aktif bir şekilde deprem bağış kampanyası yürütülüyor. Haluk Levent’in kurucusu olduğu ve afet bölgesine sürekli yardım götüren AHBAP, 10 ilde vatandaşların yardımına koşuyor. Peki AHBAP Derneği’ne nasıl bağışta bulunuluyor?

Haluk Levent, AHBAP bağış için resmi iban numaralarını sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Ahbap Derneği’ne IBAN numarası üzerinden maddi destekte bulunabiliyor. Yurt içinden ve yurt dışından TR120006400000110211380059 iban numarası ile yardımda bulunabilirsiniz.

Haluk Levent ayrıca birçok kişinin kripto para ile yardım göndermek istediğini belirterek bir kripto para hesabı açtığını duyurdu.

AFAD SMS kampanyası ise oluşturduğu SMS kampanyasıyla 20 TL bedel üzerinden vatandaşların bağış yapabileceği önemli kuruluşlar arasında yer alıyor.

AFAD’ın SMS bağış kampanyasına destek vermek isteyen kişiler, “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS gönderebilecek (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL’dir) ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir.

Not :”EFT ile yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yazılması gerekmektedir.”

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu