Ana Sayfa » Sosyal » Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..

Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..

oduller-reklam-banner

Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..

Varuna Gezgin Alaçatı
Bugün kafe ve restoran işletmeciliğinde birçok konuda Türkiye’ye ilkleri getirip öncülük yapıyorlar. Eskişehir’de doğan, Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya’daki kafeleriyle büyüyen bu gezginler tecrübelerini gezgin ruhlu insanlarla paylaşıyorlar. Enfes atıştırmalıklar ve sınırlarınızı aşacak bir dekorasyonla keyifli vakit geçirmek için ideal. Öte yandan Alaçatı ruhunu doyasıya yaşayacağınız taş yapısı ile de dikkat çekiyor.

Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..

Lacivert İstanbul
Yüzyıllardır bolluğun ve bereketin simgesi olmuş Akdeniz Mutfağı’nın seçkin lezzetleri, İstanbul boğazının en romantik manzarasıyla Lacivert’te birleşiyor.
Tarihi bir boğaz yalısında 1999 yılından bu yana hizmet veren ve bir boğaz klasiği haline gelen Lacivert, yaz aylarında bol güneşli ve esintili terasında, kış aylarında ise rıhtımı aratmayan, camekânlı salonlarında misafirlerini deniz manzaralı masalarında ağırlıyor.

Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..

Gaea Restoran/ Kanyon
Doğanın sunduğu tüm zenginlikleri bir sofrada toplayıp, paylaşım konsepti ile bu deneyimi yaşatmayı hedefleyen Gaea Restoran, yerel mutfağımızın en seçkin örneklerini, yenilikçi dokunuşlarla yorumladığı bir menü sunmaktadır.
Menü; topraklarımızın sunduğu, mevsimine uygun en taze ve yerel malzemelerden lezzetini almaktadır. Herkesin bu deneyimi rahatça yaşayabilmesi için de “paylaşmanın zenginliği ile deneyim kazanma” konsepti ön plana çıkmaktadır.

Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..
Cafefe Gramafon/ Foça
Günün her saati gidip vakit geçirebileceğiniz, soluk alabileceğiniz bir mekan. Vaktinizi ister bir Türk kahvesiyle, ister bir çayla, isterseniz de bira çerez ile değerlendirin.
Yazın dışarı atılmış masalarda vakit geçirmek epey keyifli oluyor. Özellikle bu mekan rüzgarı bol olan bir ara sokaktaysa tadından geçilmiyor.

Ağustos Ayının En İyi Mekanları!..

Girandola/ Arnavutköy
Dondurmada taze ve mevsiminde üretilen meyveler kullanılıyor. Çikolata ve meyveli dondurma çeşitlerinin yanı sıra Küba usulü mojitolu, Bodrum mandalinalı, güllaçlı gibi tatlar bulmak da mümkün. Kupta isterseniz, dondurmanızı kıtırla birlikte servis ediyorlar.

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir