GündemSosyal

Cezaevindeki Nihal Candan 37 Kiloya Düştü! ‘Cennete Gitmek İstiyorum…’

Silivri Cezaevi'nde tutulan Nihal Candan'ın protesto amaçlı olarak yemek yemeyi reddettiği ve sonrasında 'anoreksiya nevroza' adı verilen bir hastalığa yakalandığı ortaya çıktı.

Sosyal medya fenomenleri olan Nihal ve Bahar Candan kardeşler, geçen yıl fenomenler soruşturmasına karıştıktan sonra gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi’nde tutulan Nihal Candan’ın protesto amaçlı olarak yemek yemeyi reddettiği ve sonrasında ‘anoreksiya nevroza’ adı verilen bir hastalığa yakalandığı ortaya çıktı.

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, sosyal medyada lüks yaşamlarını sergileyerek tanınıyorlardı. Geçen yıl fenomenlere yönelik yapılan operasyonlarda bu kardeşler de tutuklananlar arasındaydı. Bir dolandırıcılık şebekesiyle ilişkilendirildikleri iddiasıyla 14 Kasım 2023’te gözaltına alınan Candan kardeşler, 16 Kasım’da tutuklandı.

Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutulan kardeşlerden Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek amacıyla cezaevinde yemek yemeyi bıraktı. Ancak, bu durumun ardından yeme alışkanlığının bozulduğu ve ‘anoreksiya nevroza’ olarak bilinen bir hastalığa yakalandığı belirlendi. Nihal Candan’ın kilosunun 37’ye kadar düştüğü ve psikolojisinin bozulduğu, cezaevinde tedavi gördüğü öğrenildi.

Kardeşlerin avukatı Kasım Ergün, “Nihal tutuklanmasını protesto etmek için yemek yemeyi reddetti ve bu durum artık kalıcı hale geldi. Psikolojisi bozulmuş durumda, ‘Cennete gitmek istiyorum’ diyor. Hastaneye sevki için cezaevi idaresine başvurduk.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu