MüzikMüzik Haber

Akustik Proje Gerginliği! Kürşat Gürel Emrullah Gül’ü Tehdit Etti!

TYN Music, Kürşat Gürel’in yer almak istediği akustik bir projede, projenin direktörü ile aralarında geçen diyaloglar sebebiyle sanatçıyla olan sözleşmesini feshetti. Bu gelişmelerin ardından olayın iç yüzü belli oldu.

Bir Gülüşü Var ve Haram Olsun şarkılarıyla tanınan Kürşat Gürel ve yapım şirketi TYN Music Production arasında ipler koptu. Şirket ve sanatçı arasında yaşanan gerginlik, sosyal medyada dikkat çeken paylaşımları beraberinde getirdi. TYN Music, Kürşat Gürel’in yer almak istediği akustik bir projede, projenin direktörü ile aralarında geçen diyaloglar sebebiyle sanatçıyla olan sözleşmesini feshetti.

Bu gelişmelerin ardından olayın iç yüzü belli oldu. Karadeniz Akustik projesini yürüten Emrullah Gül, Kürşat Gürel ile akustik bir proje gerçekleştirmek adına yapım şirketi ve menajerinin de onayını alarak davetiye gönderdiklerini ancak Kürşat Gürel’in çekim günü 5 saat gecikmeli geldiğini, alınan kayıtları beğenmeyip ses kayıtlarını değiştirmek istediğini buna rağmen projeyi 4 ay beklettiğini anlattı. Projenin gecikmeli olarak yayınlanmasının ardından Kürşat Gürel ve Emrullah Gül arasında bir tartışma yaşandı. Sosyal medya üzerinden yaşanan tartışma sonrası Kürşat Gürel, Emrullah Gül’e dava açtığını duyurdu.

Aylarca proje için beklediğini söyleyen Emrullah Gül, Kürşat Gürel’den dönüş alamayınca, çekilen kayıtları sosyal medya üzerinden paylaştıklarını söyledi. Müzikonair’e açıklama yapan Emrullah Gül, şu ifadelere yer verdi;

‘Kürşat Gürel Beni Tehdit Etti!’

”Kürşat Gürel’i Karadeniz Akustik projesinde konuk olarak davet etmiştik. Bununla ilgili TYN Music’e bir davetiye gönderdik. Toylan (Kaya) bey kırmadı bizi. Sözleştik. Konser öncesi bir mekanda akustik bir performans çekebileceğimizi söyledi. Çekim günü ve saati geldiğinde oradaydık. Çekim günü ortalama 5 saat bizi bekletti. Sonra 2 güzel performans çektik. En sonunda da Kürşat Gürel performansların ses kayıtlarını beğenmedi. Ben stüdyoya girip bunları tekrar okumak istiyorum dedi. Biz de tamam dedik. Performansların kanal kayıtlarını gönderdik. Ardından Kürşat’a ulaşamadık. 2 aylık bir süreçti. Ekim ayında muhtemelen almıştık kayıtları öyle hatırlıyorum. 2 ay sonra ulaştık. Abisin bir kaza geçirdiğini söyledi. En yakın zamanda kayıtları atacağını söyledi. Ardından 2 ay daha bekledik. Kürşat’a ulaşamadık aramalarımıza dönüş yapmadı. Biz de bu çekimler için bir bütçe harcıyoruz, bir ekip kiralıyoruz.

Ocak sonunda kendisine videoları paylaşacağımızı ilettik ve sonrasında paylaşımları yaptık. Paylaşım yaptıktan sonra Kürşat menajeri aracılığıyla bize ulaştı. ‘Paylaşımı kaldırın’ dedi. Sinirlendik. O kadar emek verip, para harcadık. Paylaşımları kaldırdık ve Kürşat’a bir mesaj attım. Biraz sinirlenmiştim, ağır bir mesaj oldu. Fark ettim ve özür diledim. Onun ardından Kürşat bizi tehdit eden ses kayıtları ve mesajlar atıyor. Abuk sabuk paylaşımlar yapıyor.

Müzik şirketinin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Menajeri onay verdi. Biz de istenen süreci verdik yaklaşık 4 ay kendisini bekledik. Daha sonra bu tutumsuz hareketten dolayı kendisiyle yol alamayacağımızı söyledik. Kürşat’ın davranışları ahlaki değil. Bu ses kayıtlarını yayımlamak istemiyorum ama devam ederse basına servis edeceğiz. Umarım bu konu böyle kapanır.”

Kürşat Gürel’in kendisini tehdit ettiğini söyleyen Emrullah Gül’ün açıklamaları sonrası Kürşat Gürel’den de açıklama geldi. Gürel, Emrullah Gül’ün kendisini tahrik ettiğini söyleyerek ses kayıtlarını kabul etti. Şarkıcı, hukuki süreç başlattığını belirtti.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.