Müzikonair Ali Eyüboğlu: “Türkiye Eurovision’a Katılmıyorsa İlk Darbeyi Hadise’den Yemiştir” | Müzikonair
MüzikMüzik Haber
Trend

Ali Eyüboğlu: “Türkiye Eurovision’a Katılmıyorsa İlk Darbeyi Hadise’den Yemiştir”

Köşe yazarı Ali Eyüboğlu'nun Hadise'nin Eurovision serüveni hakkında söyledikleri dikkat çekti.

Türkiye, Eurovision’a en son 2012 yılında katılmış, daha sonra oylamaların siyasi yapıldığı gerekçesiyle yarışmadan çekilmişti. Ancak Eurovision tartışmaları, geçtiğimiz günlerde Hadise’nin Belçika’yı temsil etme fikrine sıcak baktığını söylemesiyle yeniden alevlenmişti.

İlgili Haber: Hadise İtiraf Etti: Eurovision’da Belçika’yı Temsil Etmek İstiyorum

Eurovision, köşe yazarlarının da gündeminde yer aldı. Magazinin duayen isimlerinden Milliyet köşe yazarı Ali Eyüboğlu, Türkiye’nin Eurovision’a katılmamasına ilişkin şunları söyledi:

“Türkiye bugün Eurovision’a katılmıyorsa ilk darbeyi Hadise’den yemiştir! TRT Genel Müdürü’nün dediğine göre Hadise’nin giydiği kıyafet nedeniyle TRT ve iktidar arasında o dönem büyük sıkıntılar yaşandı ve bir daha kadın şarkıcı göndermeme kararı alındı!”

Hadise yarışmaya 2009’da katılmış, takip eden yıllarda Türkiye’yi Manga, Yüksek Sadakat ve son olarak Can Bonomo temsil etmişti.

Kaynak: Türk Pop Müziği

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)