Müzikonair Ali Eyüboğlu’ndan Hadise’nin Ödülüne Eleştiri: ‘Haksızlık’ | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ali Eyüboğlu’ndan Hadise’nin Ödülüne Eleştiri: ‘Haksızlık’

Oylamanın başladığı günden bu yana eleştiri oklarının hedefi olan Power Türk Müzik Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu. Ödüller, birçok kategoride ünlü şarkıcılardan ve yapımcılardan eleştiri aldı.

Adayların belirlenmesinden bu yana en çok eleştiri alan konu ise ‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi’ kategorisi oldu. İlk olarak söz konusu kategoride aday gösterilen Demet Akalın, ‘Fenomen miyim ben? Benim adaylığımı silin’ diyerek tepki göstermişti.

Nitekim ‘halk oylaması’ sonucu Hadise, ‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi’ dalında ödüle layık görüldü. Konuyu köşesine taşıyan ünlü gazeteci Ali Eyüboğlu, ödülün Haluk Levent’in hakkı olduğunu savundu.

İşte yazının ilgili kısmı;

‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi Ödülü’, Hadise’ye gitti. Şarkıcı, ödülle ilgili şunları söyledi:
“Bu çok güzel bir ödül, ‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi Ödülü’… Hayatımda ilk kez böyle bir ödül alıyorum. Sanatçı olmak benim için sadece klip ve fotoğraf çekimi değildir, ağzını açıp konuşabilmektir, korkmamaktır, bir duruş sergileyebilmektir.

Ben de sosyal medyamı bu konuda kullanmayı çok seviyorum. Oranın patronu benim, duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum ve sizler de bunu hissettiğiniz için teşekkür ediyorum.”
Bu dalda aday gösterilen altı şarkıcıdan ödülü Hadise’nin almasına hiçbir itirazım yok ama PowerTürk’ün Haluk Levent’i aday bile yapmamasına var.
Çünkü Türkiye’de ilk kez verilen böyle bir ödül; sosyal medyayı gerek kendisi, gerekse kurucusu ve başkanı olduğu AHBAP üzerinden müthiş toplumsal fayda üreten, mağduriyetleri gideren, yardım isteyen herkesin hayalini gerçekleştiren Levent’in hakkıydı.
Sosyal medyada paylaştığı eylemler nedeniyle dünyanın en doğusundaki Yeni Zelanda’nın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters ile en batıdaki Kolombiya’nın Devlet Başkanı Ivan Dugue tarafından bizzat kutlanan şarkıcıyı, Türkiye’deki müzik platformunun yok sayıp, hakkını teslim etmemesi haksızlık!

Kaynak: Ali Eyüboğlu | Milliyet

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu