Müzikonair Aslı Hünel: Müzik Benim Elim, Ayağım, Kolum En Hayati Parçam… | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Aslı Hünel: Müzik Benim Elim, Ayağım, Kolum En Hayati Parçam…

Şarkıcı ve sunucu Aslı Hünel ile müzik ve televizyon kariyerinden yeni projelerine kadar pek çok konuda sohbet ettik.

Şarkıcı ve sunucu Aslı Hünel ile müzik ve televizyon kariyerinden yeni projelerine kadar pek çok konuda sohbet ettik.

Merhaba Aslı Hanım Müzikonair’a hoş geldiniz. Türk sanat müziğinin başarılı seslerindensiniz. Peki müzik hayatınız nasıl başladı?  

Müziğe çok küçük yaşlarda Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitim almaya başladım. 14 yaşlarına geldiğimde şan dersleri aldım. Ailem dolayısıyla zaten küçüklüğümden itibaren müziğin içinde doğan bir çocuktum. Rahmetli babacığım Fevzi Hünel zaten yıllarca dans yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olmuş bir isimdir.

‘Sürpriz Bir Şarkı Geliyor’

Ses sanatçılığınızın dışında program sunuculuğuda yaptığınızı biliyoruz.Peki müzik çalışmalarınız olacak mı Yeni şarkı düşünüyor musunuz?

Evet, hafta içi her gün Show TV ekranlarında yayınlanan ‘Gelin Evi’ adlı yarışma programını Reytinglerimiz inanılmaz iyi. Çok keyifli geçiyor çekimlerimiz. Ekibimiz, çalışma arkadaşlarım çok başarılı dolayısıyla sonuçlar da mükemmel geliyor. Müzik çalışmalarına ara falan vermedik, tüm hızıyla devam ediyor. Yeni şarkımız hatta şarkılarımız var tabii ki, çok yakında güzel heyecanlarımız olacak. Sürpriz ve muhteşem bir şarkı geliyor yine…

Bundan sonrası içinde tv sunuculuğu ve müziği beraber yürütmeye devam edecek misiniz?

Kesinlikle ikisi eş zamanlı olarak ilerliyor zaten ve öyle de devam edecek. Müzik benim elim, ayağım, kolum en hayati parçam… Müziksiz bir yaşam düşünemiyorum. Müzik benim hayatımın her anında var. Programda da bolca şarkılar söyleyip eğleniyoruz yarışmacılarımla. Dolayısıyla müzik hep var ve hep var olacak.

Şimdilerde show tv de hafta içi her gün yayınlanan Gelin Evi programını sunuyorsunuz. Program çok başarılı bir şekilde ilerliyor Öncelikle tebrik ederiz. Bu projeye nasıl dahil oldunuz. Yeni sezonda izleyicileri ne gibi sürprizler bekliyor? Neler söylemek istersiniz?

Çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de televizyon ekranlarında yayınlanan en başarılı yarışma programlarının başında geliyor ‘Gelin Evi’. Genel formatına bakıldığı zaman sadece kadınların izlediği düşünülse de her yaştan ve farklı meslek gruplarından ciddi anlamda olumlu geri dönüşler alıyorum yayınlar sonrasında. Yeni sezonda yine çok keyifli ve bol reytingli yayınlarımız devam edecek. İzleyicileri birbirinden renkli sürprizler bekliyor. Üstelik Türkiye’nin her yerini karış karış gezerek gelinlerimizi yarıştırıyoruz. Haftanın ödüllü oyunu bölümümüz var. En marifetli gelinimizi seçip, 50 bin TL dışında sürpriz ödüller veriyoruz. Önceki sezonlarda da farklı illerde çekimler yaptık. Ancak yeni sezonda daha çok il ve ilçe gezerek çok daha fazla gelinimize ulaşıyoruz.

‘Bir Eve Bir Oyuncu Yeter’

Ağabeyiniz Saruhan Hünel gibi oyunculuk düşündüğünüz oldu mu hiç? 

Zaman içerisinde çok fazla film ve dizi projeleri ile alakalı teklifler almış olsam da ‘Bir eve bir oyuncu yeter’ diyerek ben her zaman ağabeyim Saruhan Hünel’i izlemekten keyif alıyorum. Hala da bu tarz teklif ve öneriler olabiliyor. Bilmiyorum belki bir gün dinleyici ve izleyicilerime bambaşka bir projede yer alıp sürpriz yapabilirim.

Tv programınızdan dolayı bu dönem yoğunluğunuzun olduğunu biliyoruz. Peki sahne çalışmalarınız devam ediyor mu ya da düşünüyor musunuz?

Evet program çekimlerimiz gerçekten oldukça yoğun geçiyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan çekimlerimiz uzun saatler boyunca sürebiliyor. Ancak bu yoğunluk sahne çalışmalarına ara verdik ya da veriyoruz gibi düşünülmesin. Bayi toplantıları, özel geceler ve festivallerdeki konserlerimde sık sık dinleyicilerimle buluşuyorum.

Peki televizyona yönelik farklı projeleriniz olacak mı?

Televizyona yönelik farklı projeler de gelmiyor değil hani. Ancak şu an ben Gelin Evi’nde gayet mutluyum, işimi severek yapıyorum ve bu bize uzun soluklu başarıları da beraberinde getiriyor.

Günümüz müzik sektörünün gelişim durumunu biraz değerlendirmenizi istesek neler söylemek istersiniz?   

Müzik sektöründe herkesin farklı bir tarzı, tınısı ve duruşu var. Nitelik ve niceliği olan başarılı projeler de zaman zaman oluyor. Bir dönem müzik çok tekrara düşmüştü ama şimdi o kabuk kırıldı. Gençlerin çok yetenekli ve başarılı olduğunu düşünüyorum. Desteklediğim hatta prodüktörlüğünü üstlendiğim yetenekli genç arkadaşlarım da var. Kaliteli ve sürdürülebilir müzik için elimden geldiğince her zaman iyi ve güzel olan işlere destek vermeye devam edeceğim.

Sosyal medya ile aranız nasıl aktif kullanır mısınız?

Sosyal medyayı seviyorum. Sıklıkla da kullanıyorum. Program çekimlerimizden, konserlerimizden ve ev hallerimizden bile bol bol hikaye atarım. Orada kocaman bir ailem ve hepsini çok seviyor, önemsiyorum. Hesaplarımı kendim yönetiyorum. Doğru kullanıldığında başarılı geri dönüşler alındığına inanıyorum.

Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Müzikonair’e öncelikle bu keyifli röportaj için teşekkür ediyorum. Takipçilerine sevgilerimi gönderiyorum. Çizginizi yıllardır bozmayıp doğru, dürüst ve ilkeli yayıncılık anlayışınızdan dolayı sizleri de tek tek tebrik ediyorum.

Röportaj: Alper Ergez | Müzikonair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)