MüzikMüzik Haber

Atilla Yelken Günümüz Pop Müziğini Eleştirdi

Müzik piyasasında 1980’lere damga vuran plaklarda imzası olan usta yorumcu Atilla Yelken, TRT Radyo 1’de yayınlanan Michael Kuyucu’nun sunduğu Müziğin Kilometre Taşları programına konuk oldu.

“Gözler Kalbin Aynasıdır” şarkısıyla mzik dünyasına damga vuran Yelken, eski şarkıları ve şarkıcıları yaşatmak için pop müzik orkestrası kurduğunu açıkladı.

Ayrıca yaptığı açıklamada pop müziğini şu sözlerle eleştirdi :

“Eskiden de albüm yapmak zordu ama şimdi finans olarak iş zorlaştı. Buna vakit ve nakit yetişmiyor. Ayrıca günümüzde üretilen müzik çok kolaylaştı ve yozlaştı. Piyasadan herhangi bir şarkının alt yapısını alın, akorlarını ve ritimlerini alın, başka bir şarkının sözlerine uydurun bir bakacaksınız şarkı aynı.

Her şey imitasyon, fastfood şimdi, kalıplar aynı. Hangi notadan sonra neyin geleceğini dinleyici de biliyor, şarkının üçüncü satırından dördüncü satırına geçerken ne duyacağını artık dinleyici de biliyor. Her şey aynı. Şimdi şarkı yapmak kolaylaştı.

Reklamlarda TVlerde gördüğümüz o eski aşklar yok artık. Akşam 11:00’de sevgilisinden ayrılan adam 11:30’da yeni sevgililere yelken açtı şeklinde şarkılar yapılıyor. Aşk şarkıları var ama o yüz şarkının doksanından kimse bir şey anlamıyor. Çünkü o şarkılar inandırıcı değil artık.

Üç sene önce X bir şarkıcının şarkısı artık hatırlanmıyor. Ama eskilere bakarsak 60ların 70lerin, 80lerin şarkıları…

Bu şarkıları günümüzde gençler artık hatırlıyor ve sonuna kadar da eşlik ediyor” diyerek günümüz pop müziğini eleştirdi.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu