Müzikonair Avrupa Komisyonu’ndan TikTok Yasağı! | Müzikonair
GündemSosyalVitrin

Avrupa Komisyonu’ndan TikTok Yasağı!

Avrupa Birliği'nin yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu, siber güvenlik endişeleri nedeniyle personelinin ByteDance'e ait video uygulamasını iş telefonlarında kullanmasını yasakladı.

Avrupa Komisyonu siber güvenlik endişesiyle personeline TikTok yasağı getirdi. Komisyon; 23 Şubat Perşembe günü yaptığı açıklamada, Kurumsal Yönetim Kurulunun “Tiktok uygulamasının kendi kurumsal cihazlarında ve Komisyon mobil cihaz hizmetine kayıtlı kişisel cihazlarda kullanımını askıya almaya karar verdiğini” kaydetti.

KORUMA AMAÇLI OLDUĞU AÇIKLANDI

Tedbirin amacının “Komisyon’u siber güvenlik tehditlerine ve Komisyonun kurumsal ortamına yönelik siber saldırılar için kullanılabilecek eylemlere karşı korumak” olduğu açıklandı.

Diğer sosyal medya platformlarının güvenlik geliştirmelerinin de sürekli inceleme altında tutulacağını sözlerine ekledi. Bu yasak, TikTok’un Avrupa genelinde 150 milyondan fazla kullanıcıyı bir araya getirdiğini ve bölgede iki veri merkezi daha eklemeyi planladığını açıklamasından sadece bir hafta sonra geldi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)