Müzikonair AYÇA ŞEN BAŞKAN’IN YENİ ADRESİ BELLİ OLDU!.. | Müzikonair
RadyoUlusal

AYÇA ŞEN BAŞKAN’IN YENİ ADRESİ BELLİ OLDU!..

Alem FM’den gönderilen ünlü radyocu Ayça Şen’in yeni adresi belli oldu!..

Ayça Şen kendi web radyosunu kurmaya hazırlanıyor. 8 Aralık 2014 Pazartesi günü itibariyle Ev Hali programıyla kaldığı yerden bu defa kendi web radyosu olan www.aycaevhali.com adresinden dinleyicilerine seslenecek…

Alem FM’den ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamalarla da çok konuşulan Ayça Şen, neden yayına çıkmadığını Twitter’da takipçileri ile paylaştı : “İşten Atıldık…” diye yazdı.

Ayça Şen, bir takipçisine ise “o kadar başarısız bir öğrenciydim, hiç okuldan atılmadım… Bunca dinleyici var işten atılıuyorum… Başarı üzerine düşünmem lazım…” yazdı.

Alem FM’in Ayça Şen’in programına son verme gerekçesi “dinlenmiyor” olarak belirtilirken, ünlü müzik araştırmacısı ve yazar Naim Dilmener de “Dinlemeyenimiz yoktu, deli mi bunlar” diyerek tepkisini gösterdi.

AYÇA ŞEN KİMDİR?

1972 Trabzon doğumlu, radyocu ve yazar Ayça Şen, 1991’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Seramik bölümüne girdi, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı Şan Bölümü’nü kazandı.

1994 ve 1997 yıllarında Number One TV’de program yaptı. 1995 yılı boyunca Aktüel Dergisi’nde izlenim yazılar yazdı. 1997 yılında Aktüel Dergisi’nde, söyleşi izlenimlerinden oluşan yazıları yer aldı. 2001 yılında, yazılarında da sıkça söz ettiği oğlu Memo doğdu.

2001-2002 arasında Tempo Dergisi’nde yazdı. 2003’ten kapanana dekRadikal Gazetesi Cumartesi ekinde yazdı. NTV’de ve Radyo Eksen’de program yaptı.

2006 yılında Saatçi Bayırı isimli romanı yayımlandı. Bir süredir İstanbul’da 99.4, Ankara’da 99.5 frekanslarında dinlenen, Virgin Radio kanalında Ayça Şenbaşkan Pusu isimli radyo programını Sebastian Carlos eşliğinde yaptı.

İlk albümü Astronot, 2009 Ocak ayında Rakun Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.

Ocak 2010’da Virgin Radio’dan Radyo Eksen’e transfer oldu. Sebastian Carlos (Sebastian Carlos, halen Hürriyet gazetesinde çalışan fotoğrafçı Sebati Karakurt’un kod adıdır.) olmadan yayına Ayça Şenbaşkan Tam Pansiyon adıyla devam etti. Bir süre sonra Doğuş Grubu’yla yolları ayrıldı. Haziran 2009’da Everest yayınlarından Hırs ve Ceza: Bir başyapıt adlı romanı yayımlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu