MüzikMüzik Haber

Bad Bunny, 2022’de Üçüncü Kez Şampiyon Oldu

Bad Bunny, 2022'de art arda üçüncü kez Spotify'da yılın en çok dinlenen sanatçısı oldu.

Yıl sonu geliyor. Ve tüm dijital platformlar geride bırakacağımız 2022 yılının dokümanlarını çıkartmaya başladı. En çok dinlenen şanatçılardan en çok dinlenen listelere kadar şampiyonlarını birer birer sıralıyor.

Bad Bunny, 2022’de art arda üçüncü kez Spotify’da yılın en çok dinlenen sanatçısı oldu. Bu yıl 18,5 milyardan fazla dinlemeyle birinciliği elde ederek, üç yıl üst üste Spotify’da en çok dinlenen ilk sanatçı oldu. Bad Bunny ayrıca üç şarkısıyla – Me Porto Bonito, Tití Me Preguntó ve Ojitos Lindos – dünya çapında En İyi 10 Parça arasına girerek listelere hakim oldu. 

Mayıs ayında çıkan stüdyo albümü Un Verano Sin Ti, Harry Styles’tan Harry’s House , Olivia Rodrigo’dan SOUR , Ed Sheeran’dan = ve Doja Cat’ten Planet Her’i geride bırakarak 2022’de dünya çapında en çok dinlenen albüm oldu.

Styles, 2022’de Spotify’ın Dünyanın En İyi Sanatçıları listesinde Bad Bunny, Taylor Swift, Drake, The Weeknd, BTS ve Ed Sheeran’ın ardından yedinci sırada yer aldı. Justin Bieber, Kanye West ve Eminem de Top 10 listesine girdi.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.